Mike Meiré. Człowiek kulturalnie zaangażowany

Kolonia | DARIA LINERT

7 maja 2014 | Design | Ludzie | Styl życia |

– W Meiré und Meiré opracowaliśmy kod marki, na który składają się trzy centralne wartości: szacunek, trafność i znaczenie, a także potencjał przywódczy. Znaczenie jest najgłębszym stwierdzeniem, istotą, właściwą naturą marki; zobowiązanie jest sposobem działania w kulturze, a przywództwo – predyspozycją do wprowadzania innowacji – mówi Mike Meiré, jeden ze współzałożycieli legendarnej niemieckiej agencji.

Czy projekty kulturalne, które pan realizuje, przekładają się na sprzedaż i przychody marki, czy to raczej działania wizerunkowe?
– Tożsamość kulturowa np. marki Dornbracht dla której pracujemy od lat znajduje odzwierciedlenie w rozwoju produktów i w samych produktach jako takich. Wieloletnie badania dotyczące łazienki i kuchni doprowadziły firmę do nowych pytań, pomysłów oraz rozwiązań. Ta wartość dodana może spowodować u konsumentów większą akceptację dla działań przedsiębiorstwa oraz uznanie dla jego produktów. Oczywiście, wymaga to odpowiednich badań wizerunkowych, ale w dłuższej perspektywie to, czego potrzebuje marka, to autentyczny wpływ na system wartości konsumentów oraz umiejętność identyfikowania się z nim.

Czy promocja poprzez kulturę ma sens tylko w przypadku działań długofalowych?
– Dla nas zaangażowanie w projekty kulturalne oznacza działanie długofalowe, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, takie, którego wpływ stale rośnie. Meiré und Meiré tworzy i rozwija projekty kulturalne dla firm i marek na skalę krajową i międzynarodową, których celem jest wzrost znaczenia społecznego, dotarcie do konkretnych grup docelowych czy zaistnienie w większym stopniu na trudnych rynkach.

Cały wywiad przeczytacie w numerze 10 magazynu „Design Alive”.

designalive10_16

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena znów rekordowa

Sexy and bastard

Poznań | 26 lutego 2014

Za nami już szósta edycja Areny Design w Poznaniu (18-21 lutego).

Design Alive Awards 2013 on tour

Tournee rozpoczęte

PoZNAŃ | 20 lutego 2014

Wystawa Design Alive Awards 2013 wyruszyła w trasę po Polsce.

Arena Design: Christian Sieger go?ciem Design Alive Talks

Sieger w Poznaniu

POZNAŃ | 12 lutego 2014

Christian Sieger ze studia Sieger Design będzie gościem Areny Design.

Gala 2013. Wielkie święto w kinie Iluzjon

Wielka gala

Warszawa | 28 listopada 2013

Na ten moment czekaliśmy od kilku miesięcy.