Oto laureaci Design Alive Awards 2013!

W czwartek 21 listopada w kinie Iluzjon w Warszawie odbyła się gala Design Alive Awards 2013, podczas której nagrody, statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę, otrzymali: Małgorzata Żmijska i Michał Piernikowski – organizatorzy Łódź Design Festival, Tomasz Zaboklicki – prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Pesa oraz Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Zofia Strumiłło-Sukiennik ze studia projektowego Beza Projekt. Wrączono również nagrody w Plebiscycie Czytelników.W czwartek 21 listopada w kinie Iluzjon w Warszawie odbyła się gala Design Alive Awards 2013, podczas której nagrody, statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę, otrzymali: Małgorzata Żmijska i Michał Piernikowski – organizatorzy Łódź Design Festival, Tomasz Zaboklicki – prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Pesa oraz Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Zofia Strumiłło-Sukiennik ze studia projektowego Beza Projekt. Wrączono również nagrody w Plebiscycie Czytelników. Otrzymali je: Magda Hajduk-Dębowska, Małgorzata Szczurek i Przemysław Dębowski (wydawnictwo Karakter), dziennikarz i fotoreporter Filip Springer oraz Kinga Matusiak (projektantka, przedsiębiorca).

Animator 2013
Małgorzata Żmijska, Michał Piernikowski
organizatorzy Łódź Design Festival
Za samodzielność i intuicję w dostrzeganiu problemów współczesnego społeczeństwa oraz nienachalne wskazywanie sposobów ich rozwiązywania. Za mądrość w edukowaniu i odwagę w stawianiu odważnych pytań o kondycję społeczeństwa oraz systemów, w jakich żyjemy i jakie tworzymy. Za wprowadzanie w wydarzenie biznesu w sposób profesjonalny i skuteczny. Za budowanie zespołu oraz sieci partnerów i ekspertów, dzięki czemu festiwal jest najważniejszą imprezą o tym profilu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Strateg 2013
Tomasz Zaboklicki
prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Pesa
Za inteligentne budowanie wyrazistej polskiej marki, która skutecznie konkuruje na międzynarodowych rynkach pojazdów szynowych. Za traktowanie projektowania, szczególnie wzornictwa przemysłowego, jako naturalnego elementu funkcjonowania przedsiębiorstwa. Za budowanie strategii opartej na jakości, rzetelności i elastyczności, dzięki czemu produkt jest odpowiedzią na potrzebę wynikającą z cywilizacyjnych zmian w społecznościach, różnych w swej specyfice.

Kreator 2013
Anna Łoskiewicz-Zakrzewska, Zofia Strumiłło-Sukiennik
studio projektowe Beza Projekt
Za projekt Plastry – system łączników do samodzielnego majsterkowania. Za ich prostotę i otwartość na indywidualne decyzje odbiorców, dzięki czemu projekt niesie ze sobą realny potencjał rynkowy. Za odwagę tworzenia rzeczy bezpretensjonalnych i pozornie niewielkich, które spektakularne stają się dzięki kreatywności użytkownika.

Laureaci Plebiscytu Czytelników
Strateg 2013
Magda Hajduk-Dębowska, Małgorzata Szczurek i Przemysław Dębowski
wydawnictwo Karakter
Za wypełnienie luki na polskim rynku wydawniczym publikacjami poświęconymi projektowaniu, architekturze oraz sztuce. Za podejmowanie mądrej tematyki i umiejętność dotarcia z nią do szerokiego grona odbiorców. Za edukowanie i budowanie świadomości czytelników poprzez ukazywanie polskiej kultury materialnej jako godnego dumy dziedzictwa lub wyrazu kondycji dzisiejszego społeczeństwa.

Animator 2013
Filip Springer
dziennikarz, fotoreporter
Za książki „Zaczyn”, „Źle urodzone” oraz „Wanna z kolumnadą”, w których tematy strategicznie ważne dla polskiej przestrzeni publicznej i krajobrazu przedstawia w niezwykły sposób – przystępny, zrozumiały. Za wyzwalanie w czytelniku zmian w postrzeganiu architektonicznego dziedzictwa, dumę oraz poczucie wpływu na estetykę kraju.

Kreator 2013
Kinga Matusiak
projektantka, przedsiębiorca
Za stworzenie „małej wielkiej rzeczy” ClipClip – akcesorium do sznurowadeł. Za odnalezienie nowego zastosowania dla dobrze znanego przedmiotu, co w efekcie może posłużyć poprawieniu jakości życia osobom niedołężnym lub niepełnosprawnym.

Wszystkie nominacje: tutaj
Skład Kapituły i więcej o nagrodach: tutaj

Mecenas:
Dornbracht
Sponsorzy:
Kinnarps, Lamy, Schattdecor, Moleskine
Partnerzy:
Concordia Design, Zieta Prozessdesign, Ultrabrand, Learn Raw, Leica, Design4rent
Patroni medialni:
TVP Kultura, Malemen, Przekrój
Współpraca redakcyjna:
RMF Classic, natemat.pl
Partner PR:
JBcomm

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Diuna pełna sztuki

Diuna pełna sztuki

Warszawa | 13 lutego 2024

Odwiedzamy nowe wnętrza kompleksu biurowego zaprojektowane przez Annę Łoskiewicz