Design Alive Awards 2013 on tour

Wystawa Design Alive Awards 2013 wyruszyła w trasę. Premiera ekspozycji prezentującej ideę konkursu i jego laureatów odbyła się podczas Areny Design (18-21 luty) w Poznaniu. Gościem wydarzenia był niemiecki projektant Christian Sieger.

To już druga edycja wystawy prezentującej laureatów Design Alive Awards, przyznawanej za kreatywne myślenie. Tegoroczna premiera odbywa się w ramach organizowanej już po raz szósty Areny. Na wystawie zorganizowanej przy współpracy z firmami Dornbracht, Kinnarps i Schattdecor, prezentujemy laureatów konkursu i jego ideę. Po Poznaniu, ekspozycja wyruszy w trasę i będzie pokazywana na najważniejszych imprezach związanych z designem w Polsce.

Wystawie towarzyszy cykl wykładów i spotkań ze znanymi i cenionymi projektantami. Tym razem gościem wydarzenia był Christian Sieger ze studia projektowego Sieger Design, odpowiadającego za sukces wzorniczy armatur niemieckiej firmy Dornbracht. Najbardziej rozpoznawalnym projektem tego zespołu jest wyróżniana licznymi międzynarodowymi nagrodami w dziedzinie wzornictwa i nieustannie kopiowana na całym świecie armatura Tara. Studio Sieger Design ma na swoim koncie również takie projekty jak serię porcelany Tric dla Arzberg, piece kominkowe dla Skantherm, telewizor dla Sony, linię sztućców Materia dla austriackiej marki WMF oraz kryształową wannę Swarovski.

Podczas wystąpienia Christian Sieger opowiadał o najnowszych trendach w projektowaniu łazienek, próbując przekonać słuchaczy, że połączenie łazienki i sypialni w otwartą przestrzeń, to rozwiązanie odpowiadające na zmieniające się relacje międzyludzkie i poszukiwanie nowych sposobów na spędzanie czasu razem. Projektant położył również nacisk na konieczność zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników. – Coraz częściej będziemy projektować przedmioty, które będą na tyle elastyczne i wielofunkcyjne, że będą dawały możliwość zaspokajania szczególnych potrzeb. Projektanci powinni umożliwić odbiorcom pewien rodzaj kreacji doświadczeń jakich oczekują od danej rzeczy – przekonywał Christian Sieger.

Wystąpienie niemieckiego projektanta w strefie Forum podczas Areny Design było kontynuacją współpracy firmy Dornbracht z “Design Alive” przy drugiej edycji konkursu Design Alive Awards. Po raz pierwszy wykład w ramach Design Alive Talks odbył się właśnie podczas ubiegłorocznej Areny w Poznaniu. Zeszłoroczną wystawę prezentującą ideę i laureatów konkursu odwiedziło ponad 500 tys. osób podczas najważniejszych targów i festiwali designu w Polsce i za granicą.

no images were found

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020 i głosujcie

Głosujcie!!!

Warszawa | 11 listopada 2020

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020