To nie iluzja, to Montmartre

Lauranne Elise Schmitt to paryska projektantka, która tworzy iluzję, sen przypominający pustynny miraż. Zobaczcie mieszkanie jej autorstwa.

To zaledwie 60-metrowe mieszkanie znajduje się w 18. dzielnicy Montmartre. Jak i dzielnica musiało być ono pełne stylu, ale i charakterystycznego dla tej części Paryża miejskiego wyrafinowanego luzu. Lauranne Elise Schmitt sprawiła, że apartament jej autorstwa zapewnia idealną równowagę pomiędzy pracą i zabawą. Panuje tu atmosfera prywatnego klubu, pełnego mahoniowych opraw i skórzanych siedzisk.

Kto tu bywa? Zdecydowanie wyłącznie paryska socjeta? Taka myśl pojawia się w głowach odwiedzających mieszkanie gości. Jest tu jednak również bardzo wygodnie.

To przez pluszowe sofy Toga, które dodają poczucia komfortu, zwłaszcza gdy w dłoniach gości pojawiają się drinki, pionki do gier planszowych lub intrygujące tytułami książki. Znów to samo uczucie paryskiego wysublimowania?

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

W pokoju dziennym uwagę zwraca stolik kawowy ze szczotkowanej stali. Postarzane lustra przylegające do kredensu z połowy stulecia, również nie zamierzają skromnie się chować. Wręcz przeciwnie budują wrażenie sporej przestrzeni. Sam salon wydaje się wtapiać w kuchnię. Ile tu stylu i elegancji!

Na kuchennej ścianie pojawia się w kontraście do drewnianych frontów szafek polerowany beton. Ten wchodzi do gry ponownie, gdy otwieramy drzwi łazienki. Tu prawdziwymi królowymi są wykonana na zamówienie toaletka i wanna… oraz same ściany w odważnym bordowym odcieniu. Ta barwa definiuje to niewielkie pomieszczenie, podobnie jak i wnętrze sypialni.

Tu jednak towarzystwa dotrzymują również akcenty w kolorze kurkumowej żółci. W takim kolorze utrzymana jest lampa podłogowa Modulation firmy Axel Chay i oprawa ścienna Charlotte Perriand. To jeszcze bardziej podkreśla współczesny i nieco zabawny charakter, który projektantka wprowadził do paryskiego mieszkania. Apartament projektu Lauranne Elise Schmitt jest jednym z tych, w których nic nie jest przypadkowe. To przemyślana kompozycja tworząca osobliwy charakter tej przestrzeni.

Lauranne Elise Schmitt

Pasjonuje się oryginalnymi koncepcjami projektowymi, scenografią operową i oprawami oświetleniowymi, które kolekcjonuje od dzieciństwa. Studiowała architekturę w École Boulle i École Nationale des Arts Décoratifs w Paryżu. Zawsze marzyła o tworzeniu wyjątkowych, inteligentnych przestrzeniach, zachęcających do spotkań. Była dyrektorem kreatywnym największych luksusowych marek, takich jak Louis Vuitton, Christian Dior, Audemars Piguet. W 2020 roku otworzyła Studio Lauranne Elise Schmitt.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wehikuł czasu

Wehikuł czasu

Paryż | 9 stycznia 2024

Hauvette and Madani przenieśli ten paryski apartament w czasie

Dogonić marzenia

Dogonić marzenia

Londyn | 20 grudnia 2023

Ola Jachymiak robi międzynarodową karierę i tworzy wnętrza od Londynu po Paryż!