Magia na paryskim poddaszu!

Królują tu piękne drewno orzechowe i wspaniałe duże okna. Są też oczywiście pochyłości dachu i antresola. Agence Véronique Cotrel podjęła się renowacji przestrzeni poddasza jednej z kamienic w Le Marais. To modna i prestiżowa dzielnica stolicy Francji. Zobaczcie ten loft w Paryżu.

Już samo mieszkanie w centrum Paryża brzmi ekscytująco. Jeśli do tego dodamy jeszcze starą kamienicę, kryjącą magiczne poddasze, w zasadzie lepiej już być nie może. No, chyba że wpadniemy na pomysł, by zaprojektować loft w Paryżu. Na taki pomysł wpadli właśnie projektanci i projektantki paryskiej pracowni Agence Véronique Cotrel.

Sam pomysł udało im się w dodatku ciekawie zrealizować. Autorzy wnętrza postanowili postawić na kilka znaczących akcentów, które sprawiają, że trudno o tym lofcie zapomnieć.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Są tu przede wszystkim kręcone schody, elegancko dobrane meble i dzieła sztuki oraz absolutnie brak psujących klimat starej kamienicy i zaburzających odbiór przestrzeni zbyt silnych akcentów kolorystycznych.

Wspomniane już schody prowadzące z salonu do jednej z dwóch sypialni gościnnych. Niegdyś stanowiły one miejsce zakwaterowanie pokojówek.

Podstawa schodów spoczywa na dwóch szerokich marmurowych stopniach. Łączą się one z wykonaną z drewna orzechowego platformą, na której spoczywa lampa i dzieła sztuki. Są to wcześniejsze nabytki właścicieli mieszkania. To głównie prace paryskiego artysty Yanna Masseyeffa.

Szary włoski marmur Serpeggiante zastosowany jako podstawa schodów pojawia się również w kuchni. Tam wykorzystano go w roli głównego blatu. Powtarza się i drewno orzechowe. W kuchni właśnie wykonano z niego blaty stołów. Projektanci użyli tego szlachetnego surowca także do wykonania przesuwanych paneli kryjących drzwi.

Zapadającym w pamięci elementem porządkującym przestrzeń są antresole. Loft w Paryżu ma ich aż dwie – po jednej z każdej strony salonu. Dzięki temu rozwiązaniu jadalnia i kuchnia – zlokalizowane pośrodku – zaskakują imponującą wysokością wnętrza.
Projektantom udało się stworzyć przestrzeń spokojną, ale nie nudną. Loft w Paryżu w żadnym stopniu nie konkuruje też z otoczeniem. Stanowi raczej jego spójne dopełnienie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Paryski splin

Paryski splin

Paryż | 3 lipca 2023

Studio Batiik stworzyło paryskie wnętrze podbite kolorem