Metoda na kuchnię

Ikea wprowadza nową serię mebli kuchennych Metod. Oparty na modułach system daje wiele możliwości montowania i zestawiania ze sobą poszczególnych elementów.

Dzięki przebadaniu 5 tysięcy mieszkań, zebrano informacje na temat kuchennych potrzeb Polaków. Okazało się, że większość posiada kuchnie o powierzchni między 6 a 15 m kw. Z badań wynika, że najbardziej liczy się funkcjonalność: dobra organizacja pracy, uporządkowanie oraz łatwość w sprzątaniu. Jednocześnie ważne są trwałość, nowoczesność i pomysłowość. – Dla Polaków kuchnia to serce domu, miejsce na rozmowy, gdzie rozwijane są relacje. Kuchnia to centrum domowego życia, oaza spokoju, gdzie znajduje się miejsce i na pracę, i na relaks – mówi Małgorzata Czech z Ikea Polska.

Na podstawie zgromadzonych danych opracowano nowy system kuchenny oparty na modułach będących wielokrotnością 20 cm, które można dowolnie dobierać i zestawiać, co znacznie ułatwia zaaranżowanie kuchni i dopasowanie jej do dostępnego metrażu oraz układu przestrzennego. Stworzony system jest wyjątkowo elastyczny i może zaspokoić potrzeby wynikające z niestandardowych układów pomieszczeń i niewielkiej powierzchni. – Dzięki nowemu systemowi mebli kuchennych, jego innowacyjnym i elastycznym rozwiązaniom, każdy może mieć kuchnię, która najlepiej pasuje do jego potrzeb i marzeń – kuchnię na swoją miarę – przekonuje Evelyn Higler, dyrektor generalny Ikea w Polsce.

Zmiany w dziele kuchennym Ikea obejmują także takie elementy jak szuflady z systemem umożliwiającym maksymalne wykorzystanie ich wnętrza, nowe fronty do szafek o różnych wysokościach, system oświetlenia do szafek i szuflad oraz nowe, kolorowe szafki Tutemo.

Nowa kolekcja pojawiła się w sprzedaży 1 kwietnia. Więcej: www.ikea.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: