Mazda wspiera nagrody za kreatywne myślenie

Mecenasem tegorocznych nagród i gali Design Alive Awards została marka Mazda. Dzięki tej współpracy, po raz pierwszy w historii konkursu wręczone zostały dodatkowe wyróżnienie i specjalna, opalizowana statuetka zaprojektowana przez Oskara Ziętę.

KPacholak__MG_7188

2 grudnia w warszawskim kinie Iluzjon w trakcie uroczystej gali, wyróżnienie Mazdy trafiło do Agaty Wilam z Uniwersytetu Dzieci. – Chcemy nagrodzić osobę, która ma niezwykły wkład w działania kulturotwórcze oraz łamie stereotypy, działa inaczej, wbrew systemowi, udowadnia, że poprzez swoją pracę może wpływać również na przyszłość polskiego designu – powiedziała ze sceny Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Polska. – Mazda po raz pierwszy w tym roku dołączyła do kapituły Design Alive Awards jako mecenas tych nagród i jesteśmy bardzo dumni, że możemy współtworzyć tak wyjątkowy konkurs – dodała Magdalena Węglewska.

KPacholak__MG_7385

Goście czwartej gali DAA mieli również okazję zobaczyć legendarny roadster, Mazdę MX-5, który wspaniale kontrastował z modernistyczną architekturą warszawskiego kina Iluzjon. Czwarta generacja kultowej Mazdy MX-5 zdobyła nagrodę Red Dot: Best of the Best – najwyższe wyróżnienie w konkursie przyznane przede wszystkim za przełomowe rozwiązania.konstrukcje.

KPacholak__MG_7402

Mazda po raz pierwszy w tym roku dołączyła również do Kapituły Design Alive Awards. – Od zawsze idziemy swoją drogą i zależy nam, by również w takich konkursach wyszukiwać osoby, które tworzą nowe, kreatywne i innowacyjne projekty. To był główny element, którym kierowałam się w trakcie oceny wszystkich nominacji – mówiła o swoim udziale w obradach jury Magdalena Węglewska. – Bardzo cieszy mnie, że tych projektów jest tak dużo i są niezwykle zróżnicowane. Mamy zarówno architektów, jak i projektantów, pełen przekrój wszystkich dziedzin, co świetnie pokazuje, że polski design aktywnie żyje, jest promowany za granicą i ma silną bazę, i korzenie w Polsce – podkreśliła.

KPacholak__MG_7793

W trakcie gali Design Alive Awards była mowa również o Mazda Design, konkursie odbywającym się nieprzerwanie od siedmiu lat. Każdego roku projektanci z całej Polski mają szansę zawalczyć o zwycięstwo, które da im możliwość rozwinięcia skrzydeł i zaistnienia w świecie profesjonalnego designu. Konkurs skierowany jest zarówno do studentów, adeptów sztuki projektowania, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z designem, jak również do profesjonalistów, mających pierwsze kroki już dawno za sobą. Mazda co roku proponuje nowe kategorie konkursowe, w których uczestnicy mogą spróbować swoich sił. Więcej na: www.mazdadesign.pl

KPacholak__MG_7833

KPacholak__MG_7825

KPacholak__MG_7816

KPacholak__MG_7811

KPacholak__MG_7812

KPacholak__MG_7403

KPacholak__MG_7415

KPacholak__MG_7305

KPacholak__MG_7361

KPacholak__MG_7371

KPacholak__MG_7113

KPacholak__MG_7106

KPacholak__MG_7108

KPacholak__MG_7100

KPacholak__MG_7109

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mazda Design Experience. Młodzi designerzy podbijają świat

Mazda Design

Warszawa | 8 stycznia 2021

Młodzi designerzy podbijają świat w konkursie Mazda Design Experience

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020 i głosujcie

Głosujcie!!!

Warszawa | 11 listopada 2020

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020