Jan Bajtlik i Mazda 2 Hybrid zmieniają oblicze miasta

Warszawa | Tekst promocyjny

29 maja 2024 | Design |

Miasto może mieć różnorodną naturę – to otwarta przestrzeń, strefa niespodzianek do odkrywania i płótno do wypełnienia własnymi pociągnięciami pędzla. To strefa, w której Mazda 2 Hybrid sprawdza się idealnie dzięki wyrazistej stylistyce nadwozia, proporcjom i kompaktowym rozmiarom.

Co więcej, samochód jest wyposażony w najnowocześniejszą inteligentną technologię hybrydową, która płynnie przełącza się między trybami elektrycznym, benzynowym i łączonym, zapewniając kierowcy zwinne i przyjemne prowadzenie w każdej sytuacji. A co jeszcze wyjątkowo łączy Mazdę 2 Hybrid z miejskimi plenerami?

Z pewnością kampania „Reimagine your City” („Wyobraź sobie swoje miasto na nowo”) z udziałem polskiego artysty Jana Bajtlika, który głęboko zainspirowany japońskim rzemiosłem tworzy ręcznie rysowane pejzaże miejskie gotowe do odkrywania właśnie dzięki Maździe 2 Hybrid.

Sztuka Jana Bajtlika, od małego formatu na papierze po duże płótno, od zabawnych ilustracji po imponujące dzieła sztuki, jest uniwersalna i jednocześnie minimalistyczna, pełna ręcznie rysowanych symboli i prostych ruchów pędzla na płótnie.

W ramach współpracy z Mazdą nowoczesne, abstrakcyjne, monochromatyczne krajobrazy miejskie Jana zostały wprawione w płynny ruch za pomocą generowanych komputerowo obrazów.

Jan Bajtlik: – Za granicą łatwiej mi znaleźć wolność myślenia

– Po raz pierwszy współpracowałem z producentem samochodów, ale mój styl, praca z ręki, w czerni i bieli oraz skupienie się na prostocie form, idealnie pasuje do Mazdy jako japońskiego producenta. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak bardzo nasze rozumienie rzemiosła jest ze sobą zbieżne – mówi Jan Bajtlik.

A co artysta sądzi na temat Mazdy 2 Hybrid? – Samochody Mazdy mają coś, czego brakuje innym markom: pewną dynamikę, która sprawia, że w wyglądzie i odbiorze są bardziej sensualne oraz wyróżnia je równowaga projektowa, która nadaje im własny charakter bez pretensjonalności. Mazda 2 Hybrid ucieleśnia dokładnie tę koncepcję.

Mazda 2 Hybrid z rocznika modelowego 2024 niesie ze sobą poczucie witalności, a dzięki grafikom Jana Bajtlika pogłębia się perspektywa postrzegania samochodu nie tylko jako środka transportu, ale także ekspresji stylu życia.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mazda Design Experience. Młodzi designerzy podbijają świat

Mazda Design

Warszawa | 8 stycznia 2021

Młodzi designerzy podbijają świat w konkursie Mazda Design Experience

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Chodźcie z nami!

Warszawa | 31 października 2020

Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia