Małe formaty wielkich możliwości

Wysublimowane wzornictwo, szlachetność form, ponadczasowa prostota oraz autorskie struktury. To wszystko znajdziemy w nowej kolekcji płytek ceramicznych Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec.

To już kolejna odsłona niezwykle udanej współpracy Ceramiki Paradyż z utalentowaną projektantką. Tym razem Ceramika Paradyż i Studio Ganszyniec wspólnie stawiają czoła wyzwaniom współczesności, proponując kolekcję płytek bliską idei nowego europejskiego Bauhausu, redefiniując znane nam dotychczas formy dekoracji.

Neve Creative by Maja Ganszyniec

Ceramika Paradyż oraz Maja Ganszyniec po raz kolejny łączą siły. Poprzednio w kolekcji Modernizm, to kultowe gorseciki i estetyka lat 20. i 30. grały pierwsze skrzypce. Po wielkim sukcesie pora na dalszą współpracę i równie wyjątkową, odważną kolekcję płytek ceramicznych. Tym razem twórcy czerpią z bogactwa architektury drugiej połowy XX w., łącząc stylistykę lat. 60. z ultranowoczesnym wzornictwem.

Kolekcja Neve Creative by Maja Ganszyniec w centrum stawia detal, bazując na połączeniu czterech aspektów: formatów, struktur, kolorów i światła. Zachwyca designem oraz niebanalnym podejściem, redefiniując pojęcie dekoracji. Jest to odpowiedź na bieżące potrzeby współczesności, jakimi są szukanie indywidualnych rozwiązań we wnętrzach oraz wyrażanie siebie, a także życie w sposób bardziej zrównoważony. Modułowość kolekcji pozwala na łączenie poszczególnych elementów w dowolny sposób, dzięki czemu każdy może urządzić wnętrze tak, jak podpowiada mu wyobraźnia. Z kolei wysoka jakość i minimalistyczne wzornictwo sprzyjają wdrażaniu rozwiązań na lata.

– Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji była redefinicja dekoracji, które w tradycyjnym ujęciu wnętrz, rządziły się dotąd ściśle określonymi zasadami. Był to sztywny schemat, w który pomieszczenia miały swoją funkcję, a dekoracja z definicji była dodatkiem do spokojnej, stonowanej całości. Współczesne podejście do projektowania wnętrz podlega zmianom i wpływom trendów społecznych. Coraz trudniej więc zdecydować się na „ten” jeden, ponadczasowy motyw, z którym będziemy żyć przez lata, aż do kolejnego remontu. Wnętrza są teraz swobodne, płynne, dekoracje ścian i podłóg tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni dla pozostałych elementów mobilnych, czyli mebli i dodatków – wyjaśnia Maja Ganszyniec.

Dekoracje odkryte na nowo

Zgodnie z ideą minimalizmu i koncepcją autorki kolekcji, mniej znaczy więcej. Dekoracja jest subtelna, podobnie jak naturalne i głębokie kolory, które stanowią znakomitą bazę do ponadczasowych aranżacji. Kolorystyka kolekcji zbudowana jest na dwóch filarach: Basic w kolorach bianco, beige, light grys, grys, nero, a także Trend – kolory blush, green, blue (część jaśniejsza) oraz terakota, dark green i dark blue (część ciemniejsza). Warto zaznaczyć, że cały set jest kompatybilny kolorystycznie, co pozwala na bardzo płynne przejście z powierzchni ściennej na podłogę. Całość dopełnia charakterystyczna geometria płytek, która pozwala łączyć je ze sobą w dowolnych kompozycjach kwadratów w formatach 19,8×19,8 cm i 9,8×9,8 cm oraz prostokątów 9,8×19,8 cm.

Z myślą o wnętrzach przyszłości

Jak zaznaczają przedstawiciele Ceramiki Paradyż, nowo prezentowana kolekcja to ważny krok w kierunku projektowania i urządzania przestrzeni, bliskich założeniom nowego europejskiego Bauhausu. Kolekcję cechują funkcjonalizm, prostota, oszczędność formy, modułowość, nowoczesny, ale ponadczasowy design i najwyższa jakość wzornictwa. To wszystko sprawia, że jest ona odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta. Pozwala tworzyć wnętrza, które zaskakują i wyrażają osobowość domowników, a jednocześnie będą służyć przez im przez lata.

– Za każdym razem, kiedy tworzymy nowe produkty, chcemy by inspirowały pięknem. Tu piękno to wyraża się przede wszystkim w swojej prostocie i funkcjonalności – mówi Aldona Chudzicka, dyrektor rozwoju produktów w Ceramice Paradyż.

Mały format w Neve Creative by Maja Ganszyniec doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach przestronnych, jak i kameralnych. Ponadto śmiało można łączyć go z płytkami wielkoformatowymi, a cały koncept znajdzie zastosowanie we wszystkich stylach architektonicznych. Kolekcję wyróżnia także wyszukana i oryginalna forma ekspozycji, pokazująca bogactwo kolekcji i możliwych rozwiązań.

Płytki dostępne są już w sprzedaży. Oficjalna premiera odbyła się 26 kwietnia w warszawskiej Elektrowni Powiśle.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: