Konkurs Paradyż Designers przekracza granice!

Po raz trzeci wystartował konkurs Paradyż Designers. Tym razem Ceramika Paradyż inauguruje edycję międzynarodową z Jürgen Mayer H. jako przewodniczącym jury.

Projektanci, architekci i studenci kierunków artystycznych zmierzą się z sobą w kilku kategoriach dotyczących projektowania przestrzeni z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Pula nagród to aż 42 000 euro oraz możliwość wyjazdu do Mediolanu na słynne targi Salone del Mobile.

Tegoroczny konkurs Paradyż Designers jest wyjątkowy ze względu na jego międzynarodowy zasięg. Przewodniczącym jury został Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Znaczącym wsparciem w procesie oceniania nadesłanych prac konkursowych będzie David Basulto, uznany architekt, pomysłodawca i redaktor naczelny portalu ArchDaily.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Zwycięzców wskażą także światowej sławy architekt i artysta Didier Faustino, Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka i prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich), architekt i artysta Oskar Zięta, Ewa Porębska, krytyczka architektury oraz redaktorka naczelna miesięcznika „Architektura-Murator”, projektant Szymon Hanczar, architekt Przemo Łukasik, architektka Magdalena Fedorowicz-Boule, innowatorka Joanna Jurga oraz dyrektorka ds. rozwoju produktu w Ceramice Paradyż Aldona Chudzicka. W składzie jury znalazł się również Alek Pluta z Nomadd Studio, który za projekt „Pottery Workshop” zdobył pierwsze miejsce w poprzedniej edycji konkursu. Kuratorem merytorycznym konkursu Paradyż Designers jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury. 

Ceramika Paradyż to jedna z nielicznych firm na świecie produkująca spieki wielkoformatowe TRI-D z wykorzystaniem innowacyjnej technologii umożliwiającej uzyskanie efektu barwnych „żył”w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków, naśladujące naturalny surowiec oferują nieograniczone możliwości projektowe w dowolnym stylu, od klasycznego, po nowoczesny minimalizm. I to właśnie ten piękny i funkcjonalny materiał jest tematem projektów uczestników konkursu.

Głównym zadaniem jest stworzenie aranżacji przestrzeni w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lutego 2024 roku. Laureatów trzeciej edycji konkursu Paradyż Designers poznamy pod koniec marca 2024 roku.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.paradyzdesigners.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nagrody idą w świat!

Nagrody idą w świat!

Warszawa | 30 marca 2024

Poznaliśmy laureatów konkursu Paradyż Designers o zasięgu międzynarodowym!