W blasku naturalnego światła

W warszawskim domu Noti miała miejsce oficjalna premiera marki oświetleniowej Ilum, której dyrektorką artystyczną jest Maja Ganszyniec. 

Nowości zostały zaprezentowane przez Maję Ganszyniec oraz Przemysława Rechnio, właściciela marki i wybitnego eksperta w dziedzinie oświetlenia oraz wykładowcę akademickiego.

Lampy Ilum są stworzone w duchu „nature of light”, co oznacza, że są komfortowe dla wzroku i oddają prawdziwe, naturalne kolory – są przyjazne dla człowieka i jego otoczenia.

– Nasza współpraca rozpoczęła się od rozmów o świetle, a marka Ilum to tak naprawdę efekt wielu lat pracy. Lampy, ich kształty i kolory, to jedna sprawa. Inną jest zdrowe światło, które zapewniają niezwykle zaawansowane technologie, pozwalające na to, abyśmy w pomieszczeniu, w którym mamy sztuczne światło, czuli się tak, jak w przestrzeni ze światłem naturalnym – komentuje Maja Ganszyniec.

Ilum to konspekt inteligentnego oświetlenia dbającego o jakość postrzegania, intuicyjność sterowania i komfort przebywania. Ponadczasowy minimalizm wzorniczy sprawia, że produkty Ilum doskonale odnajdują się zarówno w tradycyjnej, jak i współczesnej architekturze. Wszystkie produkty powstają w nowoczesnej fabryce w Tarczynie.

– Na przestrzeni dwudziestu lat nasz doświadczony zespół inżynierów i technologów zrealizował wiele projektów, z których każdy wpisuje się w unikalną formułę „zdrowego oświetlenia”, którego definicja to iloczyn wysokiego oddawania barw i minimalizacji olśnienia jakże powszechnego w większości opraw na bazie źródeł LED – mówi Przemysław Rechnio. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: