Luksfery wracają w wielkim stylu

Co znaczy „być w domu”? Dla każdego definicja jest inna, jednak dla klienta pracowni Sibling Architecture jest to forma schronienia od zewnętrznego świata. W tym wypadku ujęta w piękną formę, jaką tworzą przejrzyste luksfery.

Ulokowany w Temple, dzielnicy Sydney, Glass Book House, to swego rodzaju sanktuarium książek. Stylistycznie przypomina dom z dzieciństwa właściciela, czerpiąc również ze słynnego paryskiego Maison de Verre. Akt czytania definiuje układ i funkcjonalność wnętrza. Imponujący, dwukondygnacyjny regał, mieszcząc literacką kolekcję emerytowanego wykładowcy akademickiego, specjalizującego się w literaturze angielskiej, towarzyszy każdej sferze życia, od gotowania poprzez rozrywkę aż po odpoczynek.

– Naszą pierwszą koncepcją była typowo biblioteczna ściana regałów z przesuwną drabiną. Obecna forma jest jednak znacznie przystępniejsza i lepiej dopasowana do wnętrza – zdradza architekt Qianyi Lim.

Przeszklona, niemal w całości, tylna strona fasady sprawia, że wnętrze w każdym centymetrze wypełnia naturalne światło – idealne do czytania. Odporne na niską i wysoką temperaturę oraz uszkodzenia chemiczne i mechaniczne szklane pustaki zapewniają również wygłuszenie. To szczególnie istotne w kontekście sąsiadującego z domem lotniska.

Więcej na: www.siblingarchitecture.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Śródmiejski azyl

Śródmiejski azyl

Iława | 24 września 2022

Dom jednorodzinny projektu pracowni IFA. Nowoczesny i praktyczny!