Limitowany kilim Świt

Kilim Świt to efekt współpracy marek Splot i yestersen. Zaprojektowany przez artystę Piotra Niklasa, unikatowy, ręcznie tkany kilim powstał w limitowanej edycji.

Oferująca unikalne meble i dodatki od kultowych marek, butików vintage i antykwariatów platforma yestersen stawia na tkaninę i zaprosiła do współpracy markę Splot. Mierzący 150 na 200 cm kilim, ręcznie utkano z naturalnej wełny i lnu w warsztacie tkaczek z Bobowej. Przedstawia geometryczną wariację na temat porannych promieni słońca, zawierając charakterystyczny półokrąg – element niezwykle trudny do wykonania w technice kilimowej.

Splot to polska marka tworząca nowoczesne kilimy. Łączy wielowiekową tradycję wytwarzania unikatowych tkanin dekoracyjnych ze wzornictwem wyrażającym współczesnego ducha. Wzory wytwarzane są w limitowanych, numerowanych edycjach. Założycielem marki jest Przemek Cepak, natomiast projekty kilimów wychodzą spod ręki artysty i projektanta Piotra Niklasa.

Kilim kosztuje 7900 zł.

Więcej na: www.yestersen.com

www.splotkilim.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Powiązane artykuły:

Wygraj sofę Swyft: innowacyjny mebel, który odnajdzie się w każdym wnętrzu

Wygraj sofę Swyft

Warszawa | 30 lipca 2020

Innowacyjny mebel, który odnajdzie się w każdym wnętrzu