Limitowany kilim Świt

Kilim Świt to efekt współpracy marek Splot i yestersen. Zaprojektowany przez artystę Piotra Niklasa, unikatowy, ręcznie tkany kilim powstał w limitowanej edycji.

Oferująca unikalne meble i dodatki od kultowych marek, butików vintage i antykwariatów platforma yestersen stawia na tkaninę i zaprosiła do współpracy markę Splot. Mierzący 150 na 200 cm kilim, ręcznie utkano z naturalnej wełny i lnu w warsztacie tkaczek z Bobowej. Przedstawia geometryczną wariację na temat porannych promieni słońca, zawierając charakterystyczny półokrąg – element niezwykle trudny do wykonania w technice kilimowej.

Splot to polska marka tworząca nowoczesne kilimy. Łączy wielowiekową tradycję wytwarzania unikatowych tkanin dekoracyjnych ze wzornictwem wyrażającym współczesnego ducha. Wzory wytwarzane są w limitowanych, numerowanych edycjach. Założycielem marki jest Przemek Cepak, natomiast projekty kilimów wychodzą spod ręki artysty i projektanta Piotra Niklasa.

Kilim kosztuje 7900 zł.

Więcej na: www.yestersen.com

www.splotkilim.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Koniec Yestersena

Koniec Yestersena

Warszawa | 12 lipca 2022

Znany e-commerce z unikalnymi meblami od kultowych marek znika z rynku

Splecione historie

Splecione historie

Warszawa | 8 lutego 2022

Zofia Strumiłło i Przemek Cepak we wspólnym projekcie kilimu Weranda