Królestwo kolorów i tekstur w wiktoriańskiej posiadłości

Wiktoriańska posiadłości w Melbourne przez długie lata niszczała, popadając w zapomnienie. Przewrotny los sprawił, że pewnego dnia zwróciła uwagę pięcioosobowej rodziny, która o pomoc w stworzeniu tu swojego gniazda zwróciła się do Rachel Nolan i Patricka Kennedy’ego, z australijskiego studia Kennedy Nolan.

Aby otworzyć wnętrze dwupiętrowego domu z początku lat 80. XX wieku na otaczający go ogród, jedną z murowanych ścian zastąpiono geometrycznym przeszkleniem. Ogromne koło i trójkąt, wpisane w kwadratową ramę, stylistycznie nawiązują do „Play School”, popularnego brytyjskiego programu dla dzieci, w którym do różnych krain przenoszono się za pomocą trzech okien o właśnie takich kształtach.

Dom podzielono na część wspólną, strefę dla dzieci oraz taką, która zapewni odpowiednią prywatność dorosłym. Następnym krokiem było wizualne ujednolicenie całości. – Połączenie intensywnych kolorów oraz licznych tekstur złożyło się na wyrafinowaną scenerię dla wesołych dorosłych i poważnych dzieci – żartobliwie zauważa Patrick Kennedy.

dom w Melbourne

Ramą wystroju stał się złoto-musztardowy dywan z nowozelandzkiej wełny marki Tsar Carpets, który pokrywa miękką warstwą aż 95 metrów kwadratowych, przechodząc przez salon, gabinet oraz dwie sypialnie. To jednak jedyna stała w tej niezwykłej realizacji. Każda ze stref otrzymała własną paletę kolorystyczną oddającą nastrój, w jaki powinna wprowadzać mieszkańców. Oprócz tego dom wyposażono w przegląd najlepszego designu. W kuchni królują wykonane na zamówienie szafki w kolorze Dulux Duck Egg Blue wykonane przez markę Grange Joinery. Znajdziemy tu również kamienną wyspę kuchenną od Grange Joinery, krzesła Thonet oraz lampy Nebulae Pendant Lights marki Ross Gardam.

Musztardowa sofa w części wypoczynkowej to projekt Cini Boeri dla Arflex. Stojący obok niej rattanowy fotel pochodzi natomiast z oferty Feelgood Designs. Stojący pośrodku stolik kawowy to model The Paloma od Sarah Ellison zaś na ścianach możemy dostrzec kinkiet Ross Gardam. Uwagę zwraca również zdobiąca salon charakterystyczna tapeta Pierre Frey Shaman zestawiona z aksamitnymi fotelami Cleo firmy Jardan i lampą podłogową Pare 02 marki Douglas & Bec.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Apartament z duchami

Apartament z duchami

Melbourne | 3 marca 2023

Proj. Brahman Perera i wnętrze jego autorstwa pełne sztuki, designu i.. totemów

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho