Kosmiczny zegarek Rado R-One

Lengnau | ŁP

17 października 2012 | Design | Rzeczy |

Szwajcarska marka Rado wprowadza w tym roku na rynek limitowaną edycję 300 zegarków Rado R-One. Zapisy na zegarek już trwają i chętnych nie brakuje nawet w Polsce. Rado R-One kosztuje ponad 50 tys. zł.

Rado R-One to niezwykłe połączenie nowoczesnych materiałów z turkusowymi detalami. Chronograf przypomina zdjęcie atmosfery ziemskiej, wykonane z kosmosu. Turkusowe i srebrne detale z metalicznym połyskiem lśnią uwodzicielsko w połączeniu z tajemniczym głęboko czarnym tłem. Trzy małe okrągłe tarcze chronografu zdobią główną tarczę, podobnie jak doskonale uformowane planety – nadając całości futurystyczny charakter.

Automatyczny szwajcarski mechanizm z sześcioma wskazówkami, jeden z najmniejszych na świecie, które zostały kiedykolwiek wyprodukowane, przekazuje dokładny czas do tarczy zegarka Rado R-One. Okienko datownika, znajdujące się między godziną 3 i 4, wkomponowuje się idealnie pomiędzy kolistą numerację. Natomiast koperta, dzięki niezwykle odpornej, ceramice hight-tech i starannie przymocowanym, zaokrąglonym szkle, jest arcydziełem pod względem kreatywności i trwałości. Kolejnym charakterystycznym elementem tego zegarka jest czarny pasek z kauczuku z delikatną szarą linią, która nawiązuje do kształtu zegarka. Jest on dodatkowo wyposażony w 3-stopniowe zapięcie tytanowe z czarnym pokryciem z ceramiki.

Każdy z 300 zegarków limitowanej edycji znajduje się w wyjątkowym drewnianym pudełku, nawiązującym do kształtu zegarka, chroniąc go jednocześnie, jak kapsułę czasu.

Wiącej: www.rado.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zegarek pełen kontrastów

Pełen kontrastów

Lengnau | 9 kwietnia 2019

Zegarek stworzony we współpracy z brytyjską projektantką Bethan Gray.

Zegarek dla miłośników Bauhausu z okazji jubileuszu 100-lecia

Prostota i styl

Schramberg | 7 marca 2019

Junghans wypuścił limitowaną edycję klasyka - zegarek Max Bill Automatic.