Zagarki w kolorach Le Corbusiera

Nowa kolekcja zegarków Rado True Square Thinline Les Couleurs Le Corbusier to festiwal ponadczasowych kolorów, niezwykłego wzornictwa i wyjątkowych materiałów.

Le Corbusier był jednym z najbardziej inspirujących współczesnych architektów i projektantów. Jego dzieła są uważane za przełomowe, innowacyjne i wywierające ogromny wpływ na architekturę, projektowanie i urbanistykę. Urodzony w 1887 roku w samym sercu Szwajcarii, raju zegarmistrzów, był wizjonerskim architektem, który odegrał kluczową rolę w kształtowaniu ruchu modernistycznego w XX wieku. Ale jest również czule wspominany z powodu swojej transcendentalnej teorii koloru, która z czasem doprowadziła do rozwoju niezapomnianej architektonicznej polichromii. Le Corbusier opracował paletę 63 odcieni wprowadzonych w 1931 roku, a w 1959 roku dodał do niej kolejne. Wielki projektant określił je jako „architektoniczne, naturalnie harmonijne i dające się łączyć w dowolny sposób”.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

I prawie 90 lat od pierwszej prezentacji tych barw są one tak adekwatne, jak nigdy dotąd. Dziś Les Couleurs Suisse, pod auspicjami Fondation Le Corbusier, ponosi wyłączną odpowiedzialność za licencjonowanie kolorów i przyznała licencję marce zegarmistrzowskiej z siedzibą w Lengnau na wprowadzanie kolorów do ceramiki Rado. I to właśnie te kolory, wraz z wybiegającym w przyszłość wzornictwem, najnowocześniejszymi materiałami i światowej klasy finezją zegarmistrzowską, definiują zegarki z kolekcji Rado True Square Thinline Les Couleurs Le Corbusier. To również pierwszy przypadek połączenia przez Rado kolorowych elementów ceramicznych w jednym zegarku.

Na kolekcję składają się trzy zegarki, każdy wyprodukowany w liczbie zaledwie 999 egzemplarzy. Charakteryzują je kwadratowe koperty odzwierciedlające istotną część historii wzornictwa marki, ceramika high-tech i szkło szafirowe, które zarysować można tylko diamentem!
 
Jeden z nich, w odcieniu szarego żelaza Iron Grey, posiada kopertę monobloc i koronkę wykonaną w matowej ceramiki high-tech. Przez szkło szafirowe widać promieniście szczotkowaną tarczę barwy szarego żelaza Iron Grey z nadrukowanymi indeksami i wskazówkami koloru delikatnej szarawej zieleni angielskiej oraz logo Rado. Umieszczono go na bransolecie z matowej ceramiki high-tech barwy szarego żelaza Iron Grey ze środkowym rzędem ceramicznych ogniw koloru delikatnej zieleni angielskiej Slightly Greyed English Green i potrójnym tytanowym zapięciem powlekanym metodą PVD. 

Drugi model z szarobrązową kopertą typu monobloc, barwy naturalnej umbry Grey Brown Natural Umber, zmatowej ceramiki high-tech stanowi przesyconą spokojem, lecz zarazem przekonującą deklarację kolorystyczną.  Szarobrązowa, szczotkowana promieniowo tarcza barwy naturalnej umbry stanowi dopełnienie koperty, podobnie jak bransoleta z matowej ceramiki high-tech o ogniwach barwy szarobrązowej naturalnej umbry i matowej kremowej bieli Cream White, z potrójnym tytanowym zapięciem powlekanym metodą PVD.

Trzeci model z linii True Square Thinline Les Couleurs Le Corbusier to odważne zastosowanie w zegarmistrzostwie klasycznego koloru. Wyposażono go w kopertę typu monobloc i koronkę z matowej ceramiki high-tech w czarnym odcieniu Ivory Black oraz szczotkowaną promieniowo „ton w ton” czarną tarczę. Bransoleta z ceramiki high-tech w czarnym odcieniu Ivory Black doskonale pasuje do koperty, a nadrukowane indeksy w tym samym kolorze i logo Rado stanowią uzupełnienie wyglądu tego zegarka. 

Koperty każdego z modeli są niewielkie, mierzą zaledwie 37 x 43,3 mm i mają 5,0 mm grubości. Wymiary te, wraz z konstrukcją wykonaną całkowicie z ceramiki high-tech, zapewniają niezwykły komfort noszenia.

Na szczególną uwagę zasługują również dekle: na szkle szafirowym nadrukowano cyfrowo kultowe paski w kolorach palety Le Corbusiera wraz z napisami LE CORBUSIER signature POLYCHROMIE ARCHITECTURALE i LIMITED EDITION ONE OF 999, co stanowi potwierdzenie liczby egzemplarzy w serii.

Więcej na: www.rado.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zegarek pełen kontrastów

Pełen kontrastów

Lengnau | 9 kwietnia 2019

Zegarek stworzony we współpracy z brytyjską projektantką Bethan Gray.

Prosty, stylowy, z technicznym twistem

Prosty i stylowy

Lengnau | 5 lipca 2018

Najnowszy model Rado - True Open Heart Automatic.

Rado True Face. Ekskluzywny zegarek stworzony we współpracy z Oskarem Ziętą

Rado True Face

Lengnau | 5 października 2017

Ekskluzywny zegarek stworzony we współpracy z projektantem Oskarem Ziętą