Konkurs: Wygraj pozaziemskiego „Aliena”!

| MARCIN MOŃKA

18 stycznia 2011 | Rzeczy

W naszym najnowszym konkursie do wygrania przedmioty Kafti Design. Wśród nich lampa „Alien” oraz dwie poszewki na poduszki „Ćma”.

W naszym najnowszym konkursie do wygrania przedmioty Kafti Design. Wśród nich lampa „Alien” oraz dwie poszewki na poduszki „Ćma”.

KaftiDesign to firma, którą tworzą siostry Monika Brauntsch oraz Sonia Słaboń. Obie zajmują się zarówno projektowaniem, jak i produkcją oraz sprzedażą przedmiotów codziennego użytku. – Zależy nam na tym, aby były one przystępne cenowo, a jednocześnie spełniały kryteria wizualne, odzwierciedlające trendy panujące we współczesnym designie. Głównym założeniem Kafti Design jest działanie w sposób odpowiedzialny wobec otoczenia – przyznają projektantki, których produkty cechuje nie tylko oryginalność i intrygujące wzornictwo, ale również funkcjonalność. Od dawna Kafti Design stawia na promowanie polskiego wzornictwa, jej produkty są regularnie obecne na polskich i zagranicznych festiwalach i prezentacjach designu.

Co najważniejsze jednak – zazwyczaj zaprojektowane przez siostry przedmioty trafiają do produkcji i można je kupić. – Od dawna założyłyśmy, że nie projektujemy rzeczy które nie mogłyby trafić do produkcji. Drugą wewnętrzną wytycznią jest, aby co roku pojawiały się nasze nowe propozycje. Ostatnio nieco eksperymentujemy z materiałami, więc nasi stali klienci troszkę muszą zaczekać na nowe obiekty – mówi Monika Brauntsch.

Może w oczekiwaniu na nowości Kafti warto sięgnąć nieco do historii? Jednym z pierwszych produktów powstałej pod koniec 2007 roku grupy a zarazem jednym z najbardziej rozpoznawalnych stała się lampa „Alien”, którą można wygrać właśnie w naszym konkursie. Inspiracją dla jej powstania stały się klasyczne formy użytkowe z lat 60. I taki też przyjęła kształt. – Idea polegała na tym, aby umieścić ją w nowej formule. A także w takiej wersji, w jakiej utrzymane są wszystkie nasze lampy, a więc z możliwością samodzielnego składania. Są to bowiem lampy pakowane w małe proste paczki i zajmują stosunkowo mało przestrzeni – opowiada Brauntsch. „Alien” był jednym z pierwszych projektów Kafti, zdobył nominację w konkursie „Śląska Rzecz”, do dziś ma nie tylko swoich odbiorców, ale i prawdziwych fanów. Występuje w czterech kolorach: białym, żółtym, czerwonym i transparentnym, intrygująco prezentuje się w dużych wnętrzach, ponieważ jest przestrzenny. Jak sama nazwa wskazuje, poza inspiracją klasycznymi formami można również odszukać związki z obiektem latającym, może pozaziemskim?

Wszystkie produkty Kafti są produkowane z materiałów przyjaznych środowisku. – Działamy w sposób odpowiedzialny wobec otoczenia oraz dla środowiska naturalnego. Kwestie środowiskowe uwzględniane są we wszystkich aspektach działań. Produkcja, oparta na materiałach przetwarzalnych, odbywa się przy zastosowaniu przyjaznych dla środowiska metod produkcji – deklarują projektantki.

Lampy to w ogóle oczywiście znak rozpoznawczy Kafti, poza „Alienem” firma stworzyła również „Estrelę”, „Origami”, „Oval” czy „Orbital”. – Oczywiście, że interesują nas głównie lampy, jednak już na początku zdecydowałyśmy się wypuścić kolekcję akcesoriów. I wśród nich znajduje się właśnie poszewka „Ćma”, która nawiązuje do motywu koronkowego. „Ćma” składa się z wizerunków owadów, ułożonych w kompozycję przypominającą planszę gry komputerowej. – Gdy spogląda się na nią z daleka może przypominać znany wzorek poduszkowy, gdy jednak bliżej się przyjrzymy, to dzieje się tam zupełnie coś innego – mówi Monika Brauntsch. W naszym konkursie można wygrać dwie poszewki „Ćma”.

Więcej informacji na temat grupy: www.kafti.com

UWAGA KONKURS! Wygraj lampę i poszewki!
Aby wziąć udział w konkursie i wygrać lampę „Alien” lub jedną z dwóch poszewek na poduszki „Ćma”, trzeba odpowiedzieć na pytanie: W którym roku powstała firma Kafti Design? Nagrodzimy autorów poprawnych odpowiedzi, którzy wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko i dokładny adres) wyślą je na adres redakcja@designalive.pl we wtorek 18 stycznia pomiędzy godz. 12.00 a 13.00. Nagrody wygrywają trzy osoby, których zgłoszenia napłyną jako drugie, czwarte i dziesiąte z rzędu (decyduje godzina spłynięcia mejla). Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą być zalogowane w portalu designalive.pl.

Sponsorem konkursu jest Kafti Design. Przedmioty firmy można kupować pod adresem: www.sklep.kafti.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: