Wiosenny numer Design Alive – „Dziedzictwo”. Polecamy!

W nowym wiosennym numerze „Design Alive” znajdziecie mnóstwo nowości, inspirujących wnętrz i ciekawych rozmów. Tematem przewodnim jest tym razem dziedzictwo.

Istota nowoczesności w każdym stuleciu wiązała się z zapatrzeniem w przyszłość. Również obecne wyzwania projektowe przede wszystkim powiązane są z tym, co będzie, a czego jeszcze nie znamy, a nawet z tym, czego w ogóle się nie spodziewamy albo co nie do końca możemy sobie wyobrazić. Dziedzictwo doświadczeń i twórczych dokonań przodków inspiruje kolejne pokolenia i może być inspiracją odpowiedzialnego designu przyszłości. Właśnie dlatego postanowiliśmy nadać temu wydaniu tytuł „Dziedzictwo”, bo to źródło naszej tożsamości, zaczątek wszystkich projektów (co widać na prawie każdej stronie tego wydania).

A co dokładnie w wiosennym numerze Design Alive, „Dziedzictwo”?

Marta Chrapka opowiada o swojej drodze i zawodzie architektki wnętrz, projektantka mebli Katarzyna Jasyk zdradza, dlaczego pracuje bez harmonogramu, zaś Paulina Kisiel uchyla rąbka tajemnicy na temat tegorocznej edycji Gdynia Design Days. Rozmawiamy też z Magdą Jurek, projektantką i właścicielką marki Pani Jurek, laureatką nagrody Mazda Design Award 2020 oraz wyróżnienia specjalnego Design Alive Awards 2020. Z historykiem sztuki Hubertem Bilewiczem spotykamy się, aby posłuchać o projektowym dziedzictwie okresu międzywojennego, w tym wnętrzach słynnych transatlantyków.

Magazyn kosztuje 15 zł a dostępny jest w salonikach prasowych, prenumeracie oraz w naszym sklepie z bezpośrednią dostawą do domu lub w wersji cyfrowej – kliknij tutaj

Zabieramy Was również w dalekie i bliskie podróże. Dzięki niezwykłym zdjęciom Vincenta Fourniera możemy choć na chwilę przenieść się do futurystycznej stolicy Brazylii. Buszujemy po mediolańskim showroomie spadkobierców włoskiej grupy projektowej Memphis, założonej w 1981 roku przez Ettore Sottsassa, oraz pracowniach polskich artystów, które na zdjęciach uwiecznia Cezary Wierzbicki. Udajemy się do Katalonii, gdzie w otoczeniu pięknej natury swoją artystyczną enklawę w XVII-wiecznej posiadłości stworzyli projektant Joan Lao wraz z rodziną. Odwiedzamy ikoniczną willę Lemoine „ubraną” w ikony marki Paulin, Paulin, Paulin. Zaglądamy do warszawskiego mieszkania Basi Kuligowskiej i Przemysława Niecieckiego, fotograficznego duetu z Pion Studio, oraz bieszczadzkiej posiadłości zaprojektowanej dla jednego z polskich przedsiębiorców przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę z bytomskiej pracowni Medusa Group.

Dobrej lektury i pięknej wiosny!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: