Jubileuszowy „Design Alive Home”! A w nim romans sztuki i designu

W dziesiątym,  jubileuszowym wydaniu specjalnym magazynu „Design Alive Home”, dotykamy dwóch gorących tematów: dobrego czasu dla sztuki współczesnej i ciekawego zjawiska zacierania się granic między designem, rzemiosłem a unikatowym obiektem sztuki użytkowej. Wnętrza romansują dziś ze sztuką na całego!
 
Designerzy na całym świecie tworzą dziś przedmioty w opozycji do masowej produkcji, wyróżniające się niepowtarzalną, oryginalną wizją, ręcznym wykonaniem oraz wyrazistym kontekstem. Dlatego zaglądamy do leśnego domu Joanny Hawrot, w którym królują sztuka, design oraz jej autorskie tkaniny, i przyglądamy się z bliska nowojorskiej scenie nowego, eksperymentalnego designu, w którym projektanci na nowo definiują pojęcie domu i przesuwają granice tego, czym powinny być meble. Rozmawiamy też z Katarzyną Wąs, art advisorką, która tłumaczy, na czym polega zawód doradcy w sprawach sztuki i jak zacząć myśleć o budowaniu własnej kolekcji.
 
Magazyn „Design Alive Home” dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie: z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu!
 
Architekci i projektanci coraz śmielej tworzą autorskie obiekty do swoich realizacji – pokazujemy ich wiele w tym numerze. Tak właśnie pracuje architektka Katarzyna Baumiller, autorka naszego okładkowego wnętrza, wypełnionego zjawiskowymi formami, wzorami i kolorem, tworząc unikatowe przedmioty użytkowe, które umieszcza w swoich realizacjach. W ten sposób powstaje wartość dodana, drugie dno, nieoczywista narracja, awangardowa estetyka – tak dziś chcemy mieszkać i to nam się podoba najbardziej.

Design Alive Home 10

Takie podejście dotyczy też wnętrz użytkowych z obszaru nowoczesnego hospitality – rozmawiamy o tym z Piotrem Wiśniewskim, współzałożycielem berlińskiej pracowni weStudio. Jest on autorem wnętrz butikowych hoteli the cōmodo i Mamula Island, w którym obiekty sztuki użytkowej i meble vintage tworzą nowoczesną, domową wersję przestrzeni wspólnych. W numerze publikujemy też wywiady z projektantami Hanną Pietras, Benedyktem Josefem i Maciejem Zieniem.

A ponadto, jak zawsze mnóstwo wnętrzarskich inspiracji: kolorowy, bezpretensjonalny dom zaprojektowany przez Martę Chrapkę, błogi spokój od Natalii Malarskiej i starannie dopracowany modernizm spod ręki Marty Matelier.

A dla spragnionych podróży mamy przegląd niezwykłych hoteli i restauracji na całym świecie i bajeczny włoski hotel w XIX-wiecznym pałacu z kolekcją sztuki współczesnej.

Dajcie się uwieść sztuce!

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: