Inga Sempé na Arenie w Poznaniu

Francuska projektantka Inga Sempé będzie gościem specjalnym ósmej edycji Areny Design w dniach 8-11 marca w Poznaniu, gdzie poprowadzi wykład „Making some objects”. – Chcę pokazać niektóre, zaprojektowane przeze mnie, przedmioty użytkowe i meble. W ten sposób łatwiej wytłumaczyć procesy, które kryją się za ich tworzeniem – wyjaśnia Inga Sempé. Podczas Areny będzie można także obejrzeć wystawę prac projektantki.

Arena Design to jedyne w Polsce miejsce spotkań projektantów, architektów oraz przedstawicieli biznesu, podczas którego swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami dzielą się dizajnerzy światowego formatu. W wydarzeniu organizowanym przez Międzynarodowe Tragi Poznańskie brali już udział m.in. Karim Rashid, Werner Aisslinger, Francois Azambourg, Brodie Neill, Sander Mulder, Edward Barber czy Jürgen Mayer. Teraz do tego grona dołączy Inga Sempé, projektantka z Paryża współpracująca m.in. z Ligne Roset, Alessi, Moustache czy Svenskt Tenn.

Temat przewodni ósmej edycji Areny Design brzmi „Project – Process – Product”. W programie wydarzenia znajdą się wykłady, dyskusje 
i prezentacje oscylujące wokół tematyki poświęconej etapom projektowania produktu. – Jako organizator obserwujemy, że z każdym rokiem rośnie wiedza o korzyściach płynących ze współpracy z projektantami. I tę wiedzę staramy się co roku poszerzać, omawiając trendy i dyskutując o problemach i możliwościach, jakie pojawiają się w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu.

Arena Design podzielona będzie na pięć stref tematycznych: Forum, w ramach którego odbywają się wykłady, prelekcje i prezentacje; Top Design – gdzie zobaczymy wystawę finalistów Top Design Award; Innowacje – gdzie prezentowane będą nowoczesne materiały i rozwiązania technologiczne dla projektantów i architektów; Kreatywni (oferta designerów, architektów wnętrz, biur i pracowni projektowych, a także instytucji i stowarzyszeń, wspierających rozwój wzornictwa); Edukacja – przeznaczona jest dla promocji uczelni wyższych, kształcących projektantów wzornictwa przemysłowego i architektów.

Wydarzeniu towarzyszy Top Design Award. Celem konkursu jest promocja innowacyjnego wzornictwa i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów oraz wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, która obu stronom pozwala osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się w pierwszym dniu Areny.

Patronem ósmej edycji wydarzenia jest „Design Alive”. Więcej na: www.arenadesign.pl, www.ingasempe.fr

arena_deisgnalive - 1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Arena Design

Poznań | 20 grudnia 2019

Kolejna edycja targów w lutym. My już wiemy, co się wydarzy!

Arena Design 2019. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

TransFormacje

Poznań | 8 marca 2019

11. edycja Areny Design w dniach 12-15 marca.

Dekory inspirowane filozofią mindfulness

Nowy kontekst

Poznań | 5 marca 2019

Dekory inspirowane filozofią mindfulness.