VANK: Więcej recyclingu w biurach i domach

Poznań | Materiał promocyjny

23 lutego 2021 | Design | Rzeczy | Vank |

Teraz wybierając krzesło do pracy w biurze domowym lub tradycyjnym, można zadbać zarówno o swoje zdrowie, jak i środowisko. Fotel obrotowy VANK_V6  zyskuje na wartości dzięki wprowadzeniu jego charakterystycznego oparcia z tworzywa pochodzącego z recyclingu. Jego producentem jest polska marka VANK.

Ten zaawansowany technologicznie produkt został nagrodzony iF Design Award w 2018 r. i wyróżniony w konkursie German Design Award w 2019 r. Stanowi wyrazisty akcent w przestrzeni. Nowoczesna forma VANK_V6 w warstwie estetycznej nawiązuje do stylistyki sportowych samochodów. Łączy ją z nimi dynamicznie prowadzona linia i mocne, techniczne akcenty z aluminium.

Fotel obrotowy do domu i biura VANK_V6 – czym się wyróżnia?

Krzyżak, tragarz oparcia i nośniki podłokietników są wytwarzane z aluminium pochodzącego z odzysku surowców. Cały proces zaczyna się na składowisku odpadów, gdzie trafia aluminium, pochodzące z wielu gałęzi przemysłu, głównie spożywczego. Po segregacji i zmiażdżeniu następuje pierwsze topienie w temperaturze 800 stopni. W formie tzw. gąsek, czyli sztabek ważących po kilka kilogramów, aluminium trafia do polskiej odlewni, gdzie ciekły 13 pierwiastek topiony jest po raz kolejny i wlewany do form nadających mu szlachetną i funkcjonalną formę. Niezwykłość procesu polega na tym, że podczas choćby wielokrotnego ponownego przetapiania, aluminium nie traci swoich właściwości. Jest to w zasadzie niekończąca się opowieść, zawsze z happy endem. Podczas procesu to, co zużyte i niechciane – odpad, zamienia się w nowe i pożądane – piękny przedmiot.

Odlewane aluminiowe detale fotela VANK_V6 podkreślają jego sportowy, samochodowy charakter, ale także gwarantują wytrzymałość i lekkość użytkowania. Mogą być polerowane lub malowane proszkowo w energetycznych i trendowych kolorach: żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim, złoto – beżowym, brązowym, czarnym i srebrnym.

Lekkości fotelowi biurowemu VANK_V6 nadaje również przezierne oparcie z geometrycznym wzorem. To właśnie, czarne tworzywowe oparcie teraz – od 2021 roku – jest produkowane z granulatu tworzywowego pochodzącego również z surowców wtórnych. Postkonsumenckie tworzywa sztuczne definiuje się jako odpady wytwarzane przez użytkowników końcowych. Plastik w procesie recyclingu zostaje oczyszczony, pocięty na drobne kawałki i przetopiony.  Przetwarzanie i wykorzystywanie odpadów plastikowych to wyzwanie, jakie stoi przez wieloma gałęziami gospodarki. Polska marka VANK podejmując to wyzwanie jako jedna z pierwszych na naszym rynku dołącza do światowych pionierów. Wykorzystanie tego surowca zamiast ropopochodnych tworzyw pierwotnych generuje ok. 50% mniej emisji szkodliwych dla klimatu, gdyż ropa wymaga wydobycia i destylacji. Emisje gazów cieplarnianych spowodowały niekorzystne dla ludzi, roślin i zwierząt ocieplenie ziemi o 1,5°C względem czasów przedprzemysłowych. Do 2050 r. potrzebne jest ograniczenie emisji o 50%, aby osiągnąć cele związane z hamowaniem zmian klimatu.

Fotel biurowy VANK_V6 jest też gotowy do recyklingu w przyszłości, gdyż wszystkie jego elementy można segregować. Gotowość do demontażu to kolejna ważna cecha mebli powstających z poszanowaniem środowiska naturalnego. Dzięki temu w przyszłości z surowców wtórnych będą mogły powstawać kolejne produkty.

Fotel obrotowy VANK_V6 znany już w środowisku biurowym, doskonale odnajduje się w zaciszu domowym. Może być używany od rana do wieczora – do pracy, nauki czy grania – gdyż wyposażony jest w intuicyjną mechanikę przewidującą różne potrzeby. Fotel przeznaczony jest zarówno dla niskich, średnich jak i nieprzeciętnie wysokich osób. Przystosowany jest także dla silnego mężczyzny, delikatnej kobiety czy nastolatka. Wyróżnia go regulacja wysokości oparcia i wyprofilowana anatomicznie poduszka siedziska, regulacja kąta między siedziskiem, blokowanie odchyłu oparcia z funkcją przeciwuderzeniową. Ergonomia i jego szerokie możliwości dopasowania sprawiają, że użytkownik dosłownie staje się jego częścią.

W ostatnim czasie VANK wprowadził w projekcie V6 komfortowe udogodnia. Fotel biurowy dostępny w wersji z zagłówkiem tapicerowanym, regulowanym na wysokość i pod kątem. Oparcie może być w pełni tapicerowane, także z tyłu, dzięki czemu nabiera domowego charakteru. Klienci mają do wyboru nową tkaniną – welur dostępny w 8 trendowych kolorach.

Więcej na: www.vank.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

VANK przedstawia mobilne meble do szybkich spotkań

VANK_CO

Poznań | 2 czerwca 2020

Mobilne meble do szybkich spotkań

Dźwięki i cisza

Dźwięki i cisza

Swarzędz | 13 lipca 2018

VANK prezentuje nową linię boksów akustycznych VANK_WALL2.