Huta Julia zaprasza do zabawy

Jesienno–zimowa odsłona kolekcji HopOnTop zaprojektowana przez Magdalenę Gazur dla Huty Julia emanuje blaskiem wyrazistej, eleganckiej kratki caro. Ten ponadczasowy szlif jest jedną z pierwszych dekoracji, jakie stosowano do uatrakcyjnienia tradycyjnych wyrobów kryształowych. W połączeniu z nowoczesnymi kształtami kolekcji tworzy zachwycający, biżuteryjny efekt, pełen blasku i świetlnych refleksów.

Era chowania kryształowych naczyń do kredensów już dawno minęła. Huta Julia we wszystkich swoich projektach pokazuje, że szkło kryształowe to materiał idealny do codziennego użytkowania, a kolekcja HopOnTop jest tego najlepszym przykładem.

Huta Julia

Zabawa funkcją

HopOnTop jest inna od dotychczasowych kolekcji, jakie ma w swojej ofercie Huta Julia. Przekracza bariery klasycznej etykiety kryształu, zachęcając do jej używania i nieskrępowanej konwenansami zabawy.

Naczynia powstały z zamysłem zachęcenia użytkowników do samodzielnego poszukiwania ich zastosowań. Butelki mogą pełnić funkcję karafki na wodę, olej czy wino, ale sprawdzą się również świetnie w roli wazonów. Szklankę natomiast można nałożyć niczym osłonkę na beczułkowatą formę butelki. Talerzyk i miseczka z charakterystyczny kołnierzem również zachęcają do kreowania różnych domowych zadań – osłonka na świeży ser czy masło? Proszę bardzo!  Ta kolekcja sama wskakuje na stół, by towarzyszyć nam każdego dnia – przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. Po prostu – nalej, nasyp, nałóż, przechowaj… baw się funkcją! 

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Moim językiem jest szkło

Moim językiem jest szkło

Wrocław | 18 października 2023

Artystka i projektantka Agnieszka Bar opowiada nam o pracy i szklanych obiektach

Twórcze interwały

Twórcze interwały

Amsterdam | 30 czerwca 2023

Projektantka i artystka Aleksandra Zawistowska opowiada nam o nomadycznym życiu