Gra światła na szkle

Kolekcja Modern Glass to efekt współpracy polskiego producenta oświetlenia Aquaform z czeskim biurem projektowym DECHEM. W całości wykonywana jest z wysokiej jakości czeskiego szkła. Wszystkie etapy procesu produkcji szkła – takie jak dmuchanie, odlewanie, szlifowanie i zdobienie – wykonywane są ręcznie, czemu klosze zawdzięczają swój niepowtarzalny charakter.

Kolekcja Modern Glass to przede wszystkim historia poszukiwania archetypowej formy oświetlenia. – Na początku obserwowaliśmy grę światła na szkle. Okazało się, że najciekawsze efekty można uzyskać przy użyciu prostych form tuby czy stożka. Szkło o odpowiedniej grubości pozwala światłu delikatnie opływać powierzchnię oprawy – mówi o projekcie Jakub Jand’ourek, jeden z projektantów.

Oprawy z kolekcji Modern Glass dostępne są w trzech kształtach, montowanych natynkowo lub jako lampy wiszące. Do wyboru są też dwa wzory i trzy kolory szkła. – Gamę dostępnych wykończeń dobieraliśmy tak, żeby sprostać potrzebom i nowoczesnych i tradycyjnych projektów. W zależności od wybranego zestawienia kolorystycznego, kolekcja może spełniać różne funkcje we wnętrzu: od dialogu z nowoczesnymi elementami wykończenia do kreowania ciepłej i przytulnej atmosfery – wyjaśnia projektant. Wnętrze opraw z kolekcji Modern Glass stanowią nowoczesne, proste w formie, aluminiowe elementy; zewnętrze – ręcznie produkowane klosze. Dzięki takiemu połączeniu kolekcja dobrze prezentuje się we wnętrzach o zróżnicowanych stylistykach.

Aquaform to firma z małopolski specjalizująca się w produkcji opraw oświetleniowych. DECHEM studio zostało założone w Pradze w 2012 roku przez Michaelę Tomiskovą i Jakuba Jand’ourka. Projektanci poznali się w Nowoborskiej Szkole Szklarskiej. Więcej na: www.aquaform.pl i www.dechemstudio.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kryształowa legenda

Kryształowa legenda

Mediolan | 22 listopada 2022

Jedna z najbardziej kultowych lamp w historii designu wraca w nowej wersji!