Fotel Chierowski w nowej odsłonie

Fotel Chierowski w wersji metalowej – 366 Concept wyciąga na światło dzienne mało znany projekt Józefa Chierowskiego.

366 Metal to nigdy nie wdrożona do produkcji wersja słynnego fotela z metalowymi nogami. Dziś za sprawą 366 Concept ten jeden z najmniej znanych projektów Józefa Chierowskiego, zostaje odkryty przed światem.

Fotel jest lekki, niebanalny i minimalistyczny. Dostępny w różnych kolorach wybarwienia metalu – od bieli, poprzez czerń, aż do miedzi – idealnie komponuje się ze współczesnymi trendami wnętrzarskimi jak styl loft czy industrialny, umożliwiając indywidualizację wnętrza.

Fotel 366 zaprojektowany w 1962 roku przez Józefa Mariana Chierowskiego w Dolnośląskiej Fabryce Mebli w Świebodzicach był produkowany aż do połowy lat 80. Chierowski był prosty w produkcji ze względu na swoją zgrabną formę, a jednocześnie wygodny dzięki tapicerowanemu siedzisku w kształcie trapezu, przez co stał się hitem sprzedażowym w PRL – rozszedł się w ilości ok. 1 mln egzemplarzy!

Kilka lat temu jego produkcję wznowili na wyłącznej licencji do praw autorskich Agata Górka i Maciej Cypryk. Oryginalny fotel Chierowski został wzbogacony o cały zestaw mebli: stoliki, lampkę, sofę, fotel bujany, podnóżek.

Więcej na: www.366concept.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wielki powrót Jamnika

Wielki powrót Jamnika

Warszawa | 8 grudnia 2021

Ikona lat 60. powraca w tym sezonie na salony za sprawą marki 366 Concept

Fotel 366 Metal. Odnaleziony po latach projekt Józefa Chierowskiego w kampanii z Marietą Żukowską

Piękny bohater

Warszawa | 22 grudnia 2020

366 Metal. Odnaleziony po latach projekt Józefa Chierowskiego