Fjordd. Nowa polska marka łazienkowa

Fjordd to nowa marka łazienkowa. Oryginalnie zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce wanny i umywalki sukcesywnie pojawiać się będą na rynku, tworząc komplementarną i spójną ofertę. W tym roku producent wprowadzi co najmniej sześć kolekcji.

Wszystkie modele wykonane są z kamiennego kompozytu składającego się w dwóch trzecich ze sproszkowanej skały dolomitowej. Kontakt z jego naturalną teksturą jest źródłem przyjemnych wrażeń sensorycznych. Co ważne, materiał dzięki właściwościom termicznym, długo utrzymuje ciepło wody, czym góruje nad akrylem i stalą.

Aquastone – materiał, z którego powstają produkty łazienkowe Fjordd

Projektant produktów marki Fjordd, dr sztuk Marcin Jędrzak podkreśla: – Punktem wyjścia do stworzenia produktów marki  było pytanie – jaką rolę pełni dziś łazienka w naszych domach? I jak wpływa to na sposób jej wyposażenia. Z pewnością nie jest już tylko miejscem, do którego wpadamy w pośpiechu. Obecnie jest to starannie zaprojektowana przestrzeń, dająca komfort i ciesząca oko. Dlatego projekty dla Fjordd są wyjątkowo ergonomiczne i unikalne pod względem designu. Udało się to uzyskać dzięki wyjątkowo plastycznemu materiałowi jakim jest Aquastone, który jest wdzięczną materią dla projektanta.

Wanny i umywalki Fjordd – inspirowane naturą

Początek marce dał zachwyt nad majestatycznym pięknem norweskich fiordów. Odwiecznym połączeniem i współgraniem dwóch żywiołów – kojącej wody i niezniszczalnych skał. To dzięki tej inspiracji z materiału, składającego się głównie ze skały dolomitowej, powstają wanny i umywalki o ponadczasowym designie. Pełne harmonii, spokoju i relaksu. Teraz cząstkę wolności, przestrzeni i natury możemy odnaleźć w domowym zaciszu, dzięki marce Fjordd.

Więcej na: www.fjordd.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W nurcie minimal art

W nurcie minimal art

Warszawa | 21 września 2021

Proste, minimalistyczne formy baterii Omnires Contour zwracają uwagę detalem

Polskie wzornictwo docenione na świecie. Cerrad z nagrodami w konkursie A’ Design Award

Cerrad doceniony

Starachowice | 18 maja 2021

Polska marka z dwoma nagrodami w międzynarodowym konkursie A’ Design Award