The Bolder. Schronienie pośród chmur

The Bolder to idealna propozycja dla fanów ekstremalnych wrażeń. Domek znajduje się na klifie z widokiem na słynny Lysefjord w południowo-zachodniej Norwegii zapewniając niezapomniane widoki na okoliczne góry, pełne sosnowych drzew i surowych głazów.

W 2010 roku Tom Norland kupił 170 hektarów nietkniętej ziemi. Początkowo planował zbudować serię niedużych, pustelniczych chat jednak zdał sobie sprawę, że takie otoczenie zasługuje na coś lepszego. Coś odważnego.

– Moim zamiarem było udostępnienie odwiedzającym pierwszorzędnego widoku na jeden z najbardziej znanych fiordów na świecie. Granica między wnętrzem, a zewnętrzem musiała zostać zatarta, aby oddać wrażenie unoszenia się w naturze – mówi Tom Norland.

Podążając tym tropem, architekt John Birger Grytdal z pracowni Norgeshus wyobraził sobie dwupiętrową, smukłą kostkę balansująca na jednym stalowym filarze. Uzupełniona przeszkleniem od podłogi do sufitu i kanadyjskim drewnem cedrowym, stała się idealną odpowiedzią na potrzeby Norlanda. W efekcie The Bolder ma 22 metry kwadratowe i mieści w sobie kuchnię z jadalnią, dwie dwuosobowe sypialnie oraz łazienkę. Wnętrze zaprojektowało duńskie studio Vipp,  które z myślą o zharmonizowaniu wnętrza z otoczeniem, zdecydowało się na połączenie ciemnego dębu i betonu.

Wynajęcie domku na dobę (minimum dwie) kosztuje 1500 zł.

Według planów, w 2021 roku The Bolder ma się rozszerzyć o kolejne cztery domki.

Więcej na: www.norgeshus.no

www.vipp.com

www.thebolder.no

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W hołdzie klasyce

W hołdzie klasyce

Kopenhaga | 17 sierpnia 2021

Pierwszy projekt krzesła duńskiej marki Vipp zadebiutował w obrotowej odsłonie

Ucieczka w odosobnienie [zdjęcia]

Przenośny azyl

Kopenhaga | 18 maja 2015

Ucieczka w odosobnienie, czyli Shelter duńskiej firmy Vipp.