Silia od Deante. Nowa kolekcja, która odmieni każdą łazienkę

Zgierz | Tekst sponsorowany

12 września 2023 | Design |

Wyjątkowy styl, najwyższa jakość oraz szeroki wachlarz możliwości, to cechy, które określają najnowszą kolekcję elementów wyposażenia łazienki Silia od polskiej marki Deante. Z takim wsparciem można poczuć się jak prawdziwy architekt wnętrz i zaprojektować łazienkę według własnych upodobań i potrzeb. Polski design odpowiada w tym przypadku za unikalny charakter kolekcji, ale jej prawdziwa wartość kryje się znacznie głębiej.

Nowa kolekcja Silia od Deante wyróżnia się wyjątkową komplementarnością i przyciąga wzrok od pierwszego spojrzenia. Składa się aż z 178 elementów, dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych, co daje nieskończone możliwości aranżacyjne. Celem projektantów było umożliwienie tworzenia wielu różnorodnych kombinacji, dopasowanych do indywidualnych upodobań i potrzeb. To oferta skierowana do osób poszukujących gustownych rozwiązań, dla których design pełen uroku odgrywa istotną rolę w codziennym życiu.

– Silia to kolekcja o najwyższej jakości i prestiżowym charakterze. Jej wyjątkowy design skupia się na prostocie form, płynnych kształtach i matowych wykończeniach, co nadaje jej nowoczesnej elegancji. Całość została starannie zaprojektowana przez utalentowanych polskich designerów, dla których priorytetem było zapewnienie nie tylko estetyki, ale także komfortu i przyjemności. Silia to doskonałe połączenie klasyki i nowoczesności, które przyciągnie uwagę osób poszukujących wyjątkowego stylu i niezawodnej jakości – wyjaśnia product manager Magdalena Paszkowska.

Całość została zdefiniowana stylem, który można określić jako „quiet luxury” – to minimalizm w wyrafinowanej formie. Kluczowym elementem, który spaja całość, jest miękki kształt klasycznej tuby. Unikalny charakter, wyjątkowy design i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że Silia nie tylko zachwyca swoją elektryzującą prezencją, ale także zapewnia funkcjonalność. To połączenie klasyki z nowoczesnością, które w pełni zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Aranżacja według projektu pracowni architektonicznej Kubieniec + Długosz

W odpowiedzi na każdą z potrzeb aranżacyjnych

Potrzeby aranżacyjne często wynikają z rozmiaru pomieszczenia – nie inaczej jest w przypadku łazienki. Tak się składa, że kolekcja Silia oferuje rozwiązania na miarę każdej łazienki, bez względu na jej wielkość, estetykę i oczekiwania jej użytkowników. Producent zadbał, by w nowej kolekcji znalazło się wszystko, co potrzebne do kompletnego wyposażenia – od umywalek i toalet, przez baterie i słuchawki prysznicowe, po wieszaki na ręczniki, lusterka i półki ścienne.

Unikalny design i komplementarność kolekcji Silia stanowiły priorytet, ale bardzo istotna pozostała również najwyższa jakość zastosowanych materiałów. Poszczególne elementy wykonano z granitu, ceramiki, mosiądzu oraz stali nierdzewnej. To materiały, które świetnie się prezentują, są trwałe i odporne na zużycie. Granitowe umywalki charakteryzują się nie tylko odpornością na uderzenia, ale też na ekstremalnie wysokie temperatury (do 250°C), szok termiczny oraz przebarwienia. Ich powierzchnia jest hydrofobowa, co nie tylko wpływa na estetykę, ale przede wszystkim ułatwia utrzymanie czystości. Z kolei elementy ceramiczne pokryte są specjalną powłoką antybakteryjną, która skutecznie zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

Choć to najnowsza propozycja od firmy Deante, już została doceniona przez znawców wzornictwa, którzy na początku 2023 r. przyznali tytuł Dobry Design 2023 deszczownicy z kolekcji Silia. To wyróżnienie trafia  do produktów, które nie tylko spełniają funkcjonalne wymagania, ale także stają się inspiracją i elementem wzbogacającym przestrzeń domową. Deszczownia z kolekcji Silia idealnie wpisuje się w ten trend, oferując użytkownikom nie tylko komfort podczas kąpieli, ale także estetyczne doznania, które wnoszą nową jakość do wnętrza łazienki.

Aranżacja według projektu pracowni architektonicznej Kubieniec + Długosz

Silia od Deante. Połączenie doskonałości z odpowiedzialnością

Subtelny urok kolekcji Silia podkreśla piękno przestrzeni osobistej, która zapewnia codzienną chwilę relaksu i pozwala na błogie odprężenie. Warto jednak wiedzieć, że wybór tej kolekcji to wybór świadomy, ponieważ wspiera lokalną przedsiębiorczość i kreatywność polskiego designu. Silia to owoc kreatywnej pracy polskich projektantek, Anny Słowińskiej-Owczarek oraz Katarzyny Łogwinienko. Firma Deante od długiego czasu wyznaje filozofię wspierania rodzimych twórców. Robi to za sprawą Deante Design Studio, które stanowi firmową platformę współpracy z utalentowanymi projektantami z Polski.

Zarówno podczas projektowania, jak i produkcji kolekcji Silia, firma Deante konsekwentnie realizuje założenia idei zrównoważonego rozwoju, kładąc szczególny nacisk na kwestie ekologiczne. Przejawia się to w rezygnacji z tworzyw sztucznych na rzecz materiałów naturalnych, takich jak granit czy ceramika.

– Świadoma rezygnacja z plastików ma na celu minimalizację negatywnego wpływu na środowisko. Tyczy się to elementów z dowolnej kolekcji, ale też opakowań. Każdy z naszych produktów pakowany jest w tekturowe pudełko, które można wykorzystać ponownie lub poddać recyklingowi. Nasze pudełka wykonane są z bezbarwnego, niepowlekanego folią kartonu z jednokolorowym nadrukiem. Zwracamy uwagę na to, by kartony były opatrzone certyfikatem FSC i miały nadruk wykonany za pomocą farby na bazie wody. To ukierunkowane działanie na rzecz redukcji odpadów i promowania zrównoważonych praktyk – tłumaczy Magdalena Paszkowska.

Równie istotna dla kontekstu ekologii pozostaje wysoka jakość poszczególnych elementów z oferty Deante, ponieważ gwarantuje długi czas użytkowania. To eliminuje potrzebę częstej wymiany, a co za tym idzie kosztów, odpadów produkcyjnych i niepotrzebnej emisji CO2 do atmosfery. Ponadto producent od lat wdraża rozwiązania technologiczne, mające na celu ograniczenie zużycia wody.

Kolekcja Silia jest już dostępna w sprzedaży. Urzeka, inspiruje i budzi architektoniczne pragnienia. Dostarcza przy tym wielu funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym z łatwością można stworzyć łazienkę marzeń, wspierając przy tym polski biznes i zrównoważony rozwój.

Aranżacja według projektu pracowni architektonicznej Kubieniec + Długosz

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W nurcie minimal art

W nurcie minimal art

Warszawa | 21 września 2021

Proste, minimalistyczne formy baterii Omnires Contour zwracają uwagę detalem

Polskie wzornictwo docenione na świecie. Cerrad z nagrodami w konkursie A’ Design Award

Cerrad doceniony

Starachowice | 18 maja 2021

Polska marka z dwoma nagrodami w międzynarodowym konkursie A’ Design Award