Druga odsłona wnętrzarskiego projektu wspierającego polski design

Już po raz drugi polskie marki wnętrzarskie zebrały się we wspólnej sesji #wspierampolskidesign, aby stworzyć inspirujące wnętrze. Tym razem twórcy projektu: Kamila Jakubowska-Szmyd (stylistka), Filipina Hanus (project manager) oraz Yassen Hristov (fotograf) udowadniają, że polski design to nie tylko nowoczesne formy, ale również wysublimowane kształty i eleganckie materiały.

Kolorami przewodnimi salonu stały się ponadczasowa czerń, która przybrała formę wysokiego regału projektu Sweet Living i marmurowych stolików od NG Design, oraz biel przewijająca się przez cały dom m.in. w formie rzeźb z galerii Totuart. Zdecydowanie główną rolę odegrała tu sofa Moon od marki Absynth. Szczególne znaczenie dla aranżacji miał dobór sztuki, które w połączeniu z meblami i dodatkami od polskich projektantów, w subtelny sposób stworzyły atmosferę francuskiej awangardy. Kuchnię zaaranżowano w delikatnych odcieniach błękitu, beżu oraz mięty. Uzupełnieniem miętowych frontów kuchennych stały się delikatne mosiężne gałki meblowe połączone z mocniejszym akcentem odlewniczym w postaci uchwytów Tide od PAP DECO. Czarny stół Sesame o opływowym, nieregularnym kształcie oraz metalowe krzesła Sage i Meadow, wspólnie tworzą strefę jadalnianą.

Inspiracją do wnętrza sypialni, jak i pokoju dziecięcego, stały się meble od polskiej marki Novelle Home Couture. W centrum sypialni zaprezentowano tapicerowane łóżko Iris, stoliki Emma oraz podświetlaną witrynę BRI na mosiężnym stelażu. Beżowe łóżko pokryte zostało białą, lnianą pościelą z czarną lamówką, a na stolikach nocnych stanęły czarne lampy ze złotym akcentem od Kaspy. Artystycznego sznytu dodały aksamitne poduszki z kolekcji Art by Maja Laptos Studio. Twórcy zaprojektowali również dwie wersje holu, w których główną rolę grają lustra Plama No 1 o biomorficznym kształcie oraz Novi Corrosi z półką od Giera Design. Obydwie aranżacje uwzględniły metalowe kwietniki zaprojektowane przez Bujnie, natomiast zostały zróżnicowane miejscem do siedzenia: w przypadku bardziej nowoczesnej aranżacji wykorzystane zostało krzesło marki Good Living & Co., a w wersji bardziej eleganckiej – puf o mosiężnej podstawie od Pap Deco.

Więcej na instagramowym profilu projektu: @wspierampolskidesign

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Architektura wzrostu

Architektura wzrostu

Warszawa | 5 stycznia 2023

Modułowy kwietnik Floos od Bujnie pozwala tworzyć własne zielone kompozycje

Zabawa wnętrzem

Zabawa wnętrzem

Warszawa | 6 sierpnia 2021

Nowe, mosiężne uchwyty meblowe od Pap Deco zachęcają do bawienia się aranżacją

Jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem

Tylko polski design

Warszawa | 7 lipca 2020

Zobaczcie jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem

Kwietniki, które pobudzają wyobraźnię

BonBon

Rybnik | 7 września 2018

Marka Bujnie zaprezentowała nową kolekcję BonBon.