Architektura wzrostu

Studio projektowe Bujnie, specjalizujące się w roślinnym designie, zaprezentowało nowość, modułowy kwietnik Floos, który otwiera przed posiadaczami domowych dżungli zupełnie nowe możliwości.

– Wszystko zaczyna się od pąku. To on stanowi podstawę dla rozwoju kwiatu, owocu i nasion, zamykających, a jednocześnie otwierających cykl życia. Kolekcja Floos czerpiąc inspirację z natury nawiązuje kształtem bezpośrednio do typologii roślin i tego jak tworzą one swoje kwiatowe pąki – tłumaczą autorki kolekcji, Aleksandra Majdzik i Izabela Serej.

Kwietnik składa się z łodygi oraz pąków, które przekształcają się w kwiat, czyli okrągłą metalową półkę na doniczkę. Pąk może stanowić łącznik pomiędzy poszczególnymi łodygami, jak również ich zakończenie. Do każdego modułu możemy bowiem dodać kolejny, tworząc mniej lub bardziej skomplikowane struktury. Ograniczeniem jest tutaj jedynie fantazja użytkownika.

– Każda roślina posiada swój unikalny kształt i system rozrostu. Zależało nam, aby do tego nawiązać i zaoferować biofilom swobodę w tworzeniu własnych indywidualnych struktur – tłumaczą projektantki.

Floos oprócz tego, że jest kwietnikiem modułowym, jest również składalny. Konstrukcja składa się z czterech podstawowych elementów, które łączone są za pomocą dołączonego do zestawu klucza. To zmniejsza jego gabaryt w pakowaniu i pozwala na oszczędność miejsca w transporcie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Druga odsłona wnętrzarskiego projektu wspierającego polski design

Tylko polskie

Warszawa | 28 września 2020

Druga odsłona projektu #wspierampolskidesign

Kwietniki, które pobudzają wyobraźnię

BonBon

Rybnik | 7 września 2018

Marka Bujnie zaprezentowała nową kolekcję BonBon.