Oświetlenie dla pokoleń

Seria Apolin polskiej marki Kaspa, to nie tylko designerskie oświetlenie, ale także hołd dla dziedzictwa rodzimego dizajnu. Kolekcja została stworzona przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza z Grynasz Studio, we współpracy z Fundacją Bochińskich.  Łączy w sobie innowacyjne podejście, funkcjonalność oraz troskę o środowisko naturalne.

Inspiracją do stworzenia kolekcji lamp Apolin były projekty, które powstawały w Polsce i Europie w latach 50-70. XX wieku. To właśnie wtedy niedostatek surowców wymuszał kreatywne podejście do projektowania, skłaniając do tworzenia trwałych, funkcjonalnych przedmiotów.

Nazwa kolekcji, Apolin, nie jest przypadkowa. Odwołuje się do postaci Apolinarego Jana Gałeckiego, jednego z czołowych projektantów tamtego okresu. Gałecki wyznawał podobne wartości co Grynasz Studio – cenił trwałość, funkcjonalność i dbałość o rzemieślnicze dziedzictwo.

Lampy Apolin mogą być naprawiane, poddawane konserwacji i przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Kaspa
Lampy Apolin zaprojektowano tak, by móc regulować natężenie i temperaturę światła za pomocą pilota lub aplikacji.

Manifest dla świata dizajnu

W skład kolekcji wchodzą lampy o różnych formach i zastosowaniach, od wiszących po stołowe. Charakteryzujące się prostotą geometrycznych kształtów i wysokiej jakości materiałami, takimi jak profilowana stal nierdzewna. Ale Apolin to nie tylko estetyka – to także funkcjonalność. Projekty te nie tylko oświetlają pomieszczenia, ale także dostosowują się do indywidualnych potrzeb użytkowników, oferując regulację natężenia i temperatury światła.

Do produkcji lamp wykorzystano ekologiczne materiały, wymienne źródła światła i najnowsze technologie. Dzięki temu to nie tylko estetyczne, ale również przyjazne dla środowiska produkty.

Linia Apolin uwzględnia również biologiczne potrzeby człowieka, dostarczając światło odpowiednie dla naturalnego rytmu dobowego.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Kaspa

Marka założona w 2014 roku przez przyjaciół, Katarzynę Hanus i Pawła Szymańskiego, specjalizuje się w dizajnerskim oświetleniu. Klosze lamp Kaspa powstają w krośnieńskich hutach szkła, natomiast abażury są szyte lokalnie i ręcznie, z największą dbałością o detale, i wysoką jakość materiałów.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dbamy o siebie nawzajem

Dbamy o siebie nawzajem

Warszawa | 2 kwietnia 2023

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz zaprosili nas do swojego świata