Nowe kwietniki Bujnie inspirowane architekturą modernistyczną

Tillo to nowa kolekcja podłogowych kwietników od Bujnie inspirowana architekturą modernistyczną.

Bujnie to należące do Izabeli i Szymona Serejów studio projektowe i manufaktura specjalizująca się w designie roślinnym. Marka ma na swoim koncie kilka ciekawych kooperacji, m.in. ze studiem projektowym Beza. Tym razem jednak twórcy marki postanowili stworzyć własny projekt.

– Mając przed oczyma takie modernistyczne perełki jak Willa Stenersen autorstwa Arne Korsmo w Oslo, czy Willa Tugendhatów w Brnie autorstwa Miesa van der Rohe szukaliśmy form, które nawiążą do ich projektów, a jednocześnie mogłyby stanowić jeden z elementów ich wystroju – mówią twórcy kolekcji Izabela i Szymon Serejowie, właściciele marki Bujnie.

Punktem wyjścia była funkcjonalność i chęć zaspokojenia potrzeby wyeksponowania większej ilości roślin na jednym kwietniku. Różnice poziomów poszczególnych spodków zapewniają pełną ekspozycję dla wszystkich roślin, zaś ruchome boczne skrzydełka na ich indywidualną aranżację. Całość charakteryzuje lekkość w formie, elegancka prostota oraz funkcjonalność i naturalne obłości. 

– Dodatkowo przy tej kolekcji w rozbudowanych wersjach dekoracyjnych wykorzystujemy różnokolorowy materiał stworzony z recyklowanych odpadów plastiku. Dzięki czemu pragniemy przyczynić się do zmiany myślenia na temat odpadów i pokazać, że mogą stanowić ponadczasową, piękną dekorację – przekonują twórcy Bujnie.

Więcej na: www.bujnie.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Architektura wzrostu

Architektura wzrostu

Warszawa | 5 stycznia 2023

Modułowy kwietnik Floos od Bujnie pozwala tworzyć własne zielone kompozycje

Druga odsłona wnętrzarskiego projektu wspierającego polski design

Tylko polskie

Warszawa | 28 września 2020

Druga odsłona projektu #wspierampolskidesign

Kwietniki, które pobudzają wyobraźnię

BonBon

Rybnik | 7 września 2018

Marka Bujnie zaprezentowała nową kolekcję BonBon.