Zabawa wnętrzem

Polska manufaktura Pap Deco wprowadziła do oferty kilkanaście nowych, mosiężnych uchwytów meblowych. Dedykowane są one tym, którzy chcą wprowadzić do wnętrza odrobinę nonszalancji, bawiąc się formą, strukturą, wzorem czy kolorem.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów, poszerzona zostaje kolekcja ArtCollection, będąca kwintesencją sztuki rzeźbiarskiej, gdzie każdy z uchwytów wytwarzany jest ręcznie przy użyciu tradycyjnej technologii odlewniczej.  W kolekcji tej najnowsze trendy spotykają się z wielopokoleniową tradycją.

Wprowadzając uchwyty w kształcie ręki (Hand), sznurów (Rope) czy z widoczną strukturą „ćwieków” (Pir) marka inspiruje do łamania konwencji i wprowadzania do wnętrz odrobiny humoru.

Na zdjęciu: Mosiężne uchwyty Arch. Dostępne są w trzech rozmiarach.

Większość uchwytów Pap Deco z powodzeniem wykorzystywane jest również w formie dekoracji ściennych lub wieszaków na ubrania, pozwalając na tworzenie spójnych kompozycji i niekonwencjonalnych rozwiązań.

W ramach nowości poszerzona zostaje również kolekcja ModernCollection, bogatsza o kolejne minimalistyczne, lecz wciąż obdarzone nowoczesnym twistem formy. W tym przypadku twórcy zdecydowali się na z pozoru proste, lecz technologicznie złożone rozwiązania, kreując modele uchwytów dostępne w kilku rozmiarach, z myślą o tworzeniu kompozycji w kuchennych zabudowach meblowych oraz szafach o wysokich frontach.

Na zdjęciu: Mosiężne uchwyty i dekoracje ścienne ArtSun (dostępne w trzech rozmiarach).

W ModernCollection znajdziemy też zupełną nowość – połączenie mosiądzu z lustrem w uchwycie Mirror czy połączenie nowoczesnej tafli mosiężnego uchwytu z akcentem odlewniczym (uchwyty Inside oraz Outside).

Wszystkie uchwyty Pap Deco dostępne są jak dotychczas w 12 wybarwieniach, umożliwiając ich dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza.

Na zdjęciu: Mosiężne uchwyty Arena L.

Marka Pap Deco zrodziła się w głowach Piotra i Marcina Paplińskich. Bracia wychowywali się w rodzinie artystycznej, która od trzech dekad zajmuje się metaloplastyką, w tym m.in. produkcją ekskluzywnych statuetek na najważniejsze wydarzenia w Polsce. Znajomość cech charakterystycznych dla mosiądzu, jego funkcjonalności, stały kontakt z materiałem oraz odkrycie rynkowej niszy, doprowadziły braci do stworzenia pierwszego projektu mosiężnej dekoracji ściennej (Icon). Obecnie bracia prowadzą firmę wspólnie z ojcem, który zaszczepił w nich pasję nie tylko do mosiądzu, ale przede wszystkim do rzemiosła i sztuki. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Druga odsłona wnętrzarskiego projektu wspierającego polski design

Tylko polskie

Warszawa | 28 września 2020

Druga odsłona projektu #wspierampolskidesign