Dom Atrialny. Nowoczesna willa, w której wydobyto piękno naturalnych materiałów

Ekologiczna architektura to nie tylko odpowiednie zarządzanie energią. Projektanci coraz większą uwagę przywiązują również do tego co wokół, dbając o to, by ogród był równie istotną częścią projektu, co sam budynek. W przypadku Domu Atrialnego w trakcie budowy nie ucierpiało żadne drzewo.

Willa powstała błyskawicznie, w stanie surowym był gotowy po zaledwie trzech miesiącach. W trakcie prac wykończeniowych zadbano o najwyższe standardy. Postawiono na dwustrefową wentylację mechaniczną z rekuperacją, ogrzewanie dwoma pompami ciepła wspomaganymi instalacją fotowoltaiczną, dwukomorowe szklenie wszystkich okien oraz inteligentne instalacje.

– Powściągliwość w doborze kolorystyki nadała prostej formie stodoły bardzo czysty i elegancki wyraz – mówi architekt Karol Nieradka.

– Dach pokryty naturalnym łupkiem oraz betonowe elewacje udało się „oczyścić” ze wszystkich niepotrzebnych elementów, aby wydobyć piękno naturalnych materiałów – dodaje. Nad projektem Domu Atrialnego pracował wspólnie z Anną Karp oraz pracownią Oporski Architektura, która odpowiadała za wnętrza.

A co willa skrywa wewnątrz? Część dzienną stanowi duży, otwarty salon z kuchnią, jadalnią i kominkiem. Cześć nocna to sypialnia właściciela z przestronną garderobą i łazienką oraz trzy pokoje dla gości. Na 560 metrach kwadratowych nie zabrakło również strefy relaksu i spa z basenem, sauną, strefą fitness oraz pokojem kinowym.

Nazwa domu pochodzi od wewnętrznego atrium, które osłania mieszkańców przed słońcem i wiatrem, dodatkowo zapewniając całkowitą prywatność podczas odpoczynku w ogrodzie.

Więcej na: www.maxberg.pl

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W harmonii z naturą

W harmonii z naturą

Warszawa | 12 października 2023

Oto dom, który zaprojektowali Oliwer Rasztawicki i Marta Napiórkowska

Ten dom gra w zielone

Ten dom gra w zielone

Konstancin-Jeziorna | 6 października 2023

Daje mnóstwo komfortu! To dom w Konstancinie-Jeziornie projektu BDR Architekci

Zielone Flamingi

Zielone Flamingi

Wrocław | 17 sierpnia 2023

Odwiedzamy przestronny dom zaprojektowany przez Finchstudio

Bliźniacze kolory

Bliźniacze kolory

Gdańsk | 11 lipca 2023

Gdańska pracownia Barak zaproponowała wnętrze pełne radosnych gier retro