Diamentowy szlif

Dlaczego wybierać zwyczajne oświetlenie, skoro można bajkowy żyrandol z pałacu Królowej Śniegu? Oto czeska marka Preciosa i jej niekonwencjonalna kryształowa instalacja świetlna stworzona z użyciem diamentowego szlifu, znanego ze swoich właściwości refrakcyjnych.

Wyrafinowana forma nowoczesnej lampy zaprojektowana została jako wyrazista ozdoba do minimalistycznych luksusowych wnętrz. Diamond Cloud można dowolnie dopasować do swoich potrzeb, wybierając rozmiar, kształt i rodzaje zawieszenia.

Nie tylko projekty marki Preciosa zdają się być wyjęte z bajki, ale również ona sama. Na jej status największej szklarskiej firmy w Czechach składa się aż piętnaście zakładów w dziesięciu miastach, jednak prawdziwe serce marki znajduje się w Dolinie Kryształowej, położonej pośród malowniczych Gór Izerskich i Łużyckich, gdzie w XVI wieku powstawały pierwsze huty szkła. Sama nazwa pochodzi zaś od łacińskiego przymiotnika preciosus – oznaczającego coś wyjątkowego i dostojnego.

W ramach marki działa również kilka innych podmiotów takich jak Preciosa Lighting, zajmująca się produkcją żyrandoli i oświetlenia, Preciosa Beauty, specjalizująca się w produkcji biżuterii i figurek z kryształu szlifowanego, a także Preciosa Ornela zajmująca się eksportem tradycyjnych czeskich koralików i spółka Vinolok produkująca szklane korki.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sensualna elegancja

Sensualna elegancja

Praga | 15 września 2022

Zabytkowe mieszkanie w praskiej dzielnicy Bubeneč przeszło wyjątkową przemianę

Sztuka w centrum uwagi

Sztuka w centrum uwagi

Praga | 22 marca 2022

Dwa obrazy głównym punktem odniesienia podczas renowacji domu w Žižkovie

Raj miłośników wina

Dom Wina

Znojmo | 6 kwietnia 2020

Wyjątkowy projekt czeskiego duetu architektów Chybik + Kristof