Opuszczony dom zamieniony w bajeczną galerię designu

Dwa zespoły projektowe – powstałe w 2006 roku biuro architektoniczne Yakusha Design oraz działająca od 2014 roku inicjatywa artystyczna Faina, połączyły siły, aby tchnąć nową jakość w przyświecającą im misję nadawania życia każdej dostępnej przestrzeni.

– Dom to nasza druga skóra, przedłużenie naszych bytów. Dlatego tak ważne jest, aby otaczać się poruszającymi przedmiotami i autentycznym designem – podkreśla Victoria Yakusha, założycielka Yakusha Design i Faina. Zintegrowane, multidyscyplinarne studio projektowe otrzymało nazwę YD/Yakusha Design.

W efekcie opuszczony dom w centrum Kijowa stał się inspiracją oraz scenerią ich pierwszej wspólnej instalacji – The Old Hut. Od dziesięcioleci budynek pozostawał pusty, a mimo to okazał się kryć w sobie wspomnienia i nadzieję na lepszą przyszłość. Wyblakłe ściany, betonowa podłoga i zniszczony drewniany dach stworzyły doskonałe tło dla kolekcji „żywy design” Fainy. Fotel z filcu Domna, ręcznie pleciona, gigantyczna lampa Strikha, obły stolik Ztista i terakotowe krzesła Toptun doskonale odnalazły się we wnętrzu starego domu. Kontrast pomiędzy kolekcją a miejscem, w jakim się ona znajduje ma symbolizować naturalny rytm życia – od narodzin aż po zapomnienie. Pobudza wyobraźnię i porusza serce, kierując myśli odbiorców w stronę historii naszego rzemieślniczego i kulturowego dziedzictwa.

Więcej na: www.yakusha.design

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Śląski monument

Śląski monument

Katowice | 6 godz. temu

Trzy połączone ze sobą pawilony obejmują 734 m kw. Dookoła - kompletna pustka

Kwintesencja prostoty

Kwintesencja prostoty

Wielkopolska | 4 sierpnia 2022

Niezwykła przemiana 20-letniego domu projektu Adama Wysockiego