Jubileuszowe Design Icons Amsterdam zapraszają!

Już teraz warto zarezerwować czas, a najlepiej również i bilety, by wybrać się do Amsterdamu. W hali De Kromhouthald od 6 do 7 kwietnia trwać będą największe  targi mebli vintage – Design Icons Amsterdam.

Wiosna w Amsterdamie jest piękna nie tylko przez to, że położona nad kanałami stolica budzi się do życia, ale dlatego, że budzi się do życia dzięki miłośnikom mebli vintage. Kolekcjonerzy każdego roku przybywają tu, by delektować się pięknem używanych ale ponadczasowych mebli. Tym razem spotkają się w holenderskiej stolicy już po raz dziesiąty.

Pojawi się tu aż 75 profesjonalistów rozkochanych w designie z połowy ubiegłego stulecia. Holendrzy, ale i przybysze z wielu innych państw świata dadzą zwiedzającym niepowtarzalną szansę zobaczenia tak ogromnej kolekcji kultowych projektów mebli pod jednym dachem.

Fotele Eamesa obok wczesnych projektów Bauhausu, szafki Pastoe z lat pięćdziesiątych obok skandynawskiej klasyki. Największe ikony połowy stulecia staną obok niedrogich mebli vintage. Warto ze sobą zabrać pełny portfel lub nową kartę kredytową. Wystawiane tu meble vintage można bowiem nie tylko oglądać, ale też kupować.

Sporą atrakcją wydarzenia jest również to, gdzie ono się odbywa. To dawna fabryka silników okrętowych De Kromhouthal. Znajduje się ona północnym brzegu rzeki IJ i oferuje wspaniały widok na przepływające łodzie i centrum miasta.

Design Icons Amsterdam to najważniejsze tego typu targi w Europie. W błędzie jest ten, kto sądzi, że to po prostu większy targ staroci. Tu trafiają tylko najbardziej wyselekcjonowane ikony designu połowy  XX wieku.

Koniecznie trzeba odnotować, że czynnymi uczestnikami targów i to nie tylko jako zwiedzający są kolekcjonerzy z Polski. W zeszłym roku można było spotkać tu między innymi stoisko Mazur & Hofman. Nie trzeba było zbytniej wnikliwości aby dostrzec z jak wielkim pietyzmem podchodzili zwiedzający do odrestaurowanych polskich biurek czy sekretarzyków wyprodukowanych w czasach PRL-u. W tym roku marka również pojawi się na amsterdamskich targach.

Na targi Design Icons Amsterdam z centrum miasta dostaniemy się tu w 10 minut. Można tu dopłynąć między innymi bezpłatnym promem z dworca centralnego, by po 15-minutowym spacerze dojść na targi Design Icons Amsterdam.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Design Icons Amsterdam

Wstęp kosztuje 5-30 euro, cena jest uzależniona od godziny. Targi czynne są w sobotę 6 kwietnia w godz. 12.00-18.00 oraz w niedzielę 7 kwietnia, w godz. 10.00-18.00.

Więcej o Design Icons Amsterdam tutaj, natomiast bilety można kupić tutaj.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: