Coś dla miejskich ogrodników

W sklepach IKEA pojawiła się kolekcja KRYDDA/VÄXER, dzięki której w domowych warunkach, bez konieczności posiadania ogródka czy balkonu, możemy uprawiać zioła i rośliny.

Coraz więcej ludzi na całym świecie żyje w dużych miastach, tracąc tym samym możliwość posiadania przydomowych ogródków. Jednocześnie chcą prowadzić zdrowsze i bardziej zrównoważone życie oraz mieć dostęp do świeżych warzyw bez sztucznych substancji. Z myślą o nich powstała nowa seria produktów IKEA, dzięki której każdy, niezależnie od tego, w jakim miejscu mieszka, ma możliwość uprawiania własnego domowego ogródka przez cały rok, nawet na małych przestrzeniach. Dzięki współpracy pomiędzy szwedzkimi ekspertami od agronomii i specjalistami IKEA powstał łatwy 
w obsłudze system hydroponiczny umożliwiający uprawę roślin w wodzie, bez gleby. System ten jest bardzo wydajny i zajmuje mało miejsca, dzięki czemu można uprawiać rośliny w wybranym zakątku domu.

ph133391_d

ph133392_d

– Hydroponika to bezglebowa uprawa roślin w wodzie. Po dodaniu składników odżywczych i przy odpowiednim świetle, system ten pozwala na uprawianie roślin nawet w zimie. Zestaw hydroponiczny zajmuje niewiele miejsca, jest bardzo wydajny, a przy tym sprawia niezwykłą frajdę. Obserwowanie wraz z bliskimi, jak z małego 
i własnoręcznie zasadzonego nasionka rodzi się roślina, której listki trafiają potem na talerz, jest nie tylko zabawą, ale również nauką – podkreśla Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, IKEA Retail w Polsce.

Uprawianie domowych roślin dzięki nowej kolekcji produktów IKEA jest bardzo proste. Zestawy KRYDDA/VÄXER zawierają wszystko, co jest potrzebne na dobry początek. To nasiona, podkłady i pojemniki do wysiewu, nawóz w płynie, podłoże z pumeksu, oprawa do oświetlenia roślin i sama lampa wyposażona w żarówki LED, dzięki której możliwe jest prowadzenie uprawy bez naturalnego światła słonecznego oraz estetyczne i wygodne stelaże.

pe559397_d

pe593481_d

ph133381_d

ph133374_d

ph133382_d

ph133385_d

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: