Ceglana enklawa w sercu Wielkopolski

Dom z cegły autorstwa pracowni Spacelab zlokalizowany został w sercu wielkopolskiej wsi. Dom stanowi połączenie archetypicznej stodoły z nowoczesną kostką z płaskim dachem.

Inwestorzy – młodzi rodzice dwójki chłopców, właściciele psów i kota, połączyli aktywne życie zawodowe i pracę w mediach z życiem z dala od miejskiej aglomeracji. Do wsi prowadzi jedna droga, a tuż za ostatnimi zabudowaniami zaczynają się tereny ścisłego rezerwatu przyrody. Na działce stały wcześniej wiejski budynek mieszkalny i stodoła, które ze względu na zły stan techniczny nie nadawały się już do użytkowania.

Architekci Spacelab postanowili w nowym projekcie uchwycić ducha miejsca i zachować sielankowy charakter okolicy. Zdecydowano więc o użyciu tradycyjnej cegły, nawiązującej do sąsiadującej kameralnej zabudowy.

Minimalistyczna elewacja z zaakcentowanym ceglanym detalem stanowi uzupełnienie pierzei ulicy. Chropowata ceglana faktura będzie ułatwiać wkomponowanie w fasadę pnącej zieleni by budynek wtapiał się w zieleń.

Więcej na: www.spacelab.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: