Buty z plastikowych odpadów oceanicznych

Nowy Jork | Sylwia Chrapek

17 listopada 2015 | Rzeczy | Styl życia |

Alexander Taylor stworzył dla Adidasa prototyp butów wytworzonych w całości z plastikowych odpadów oceanicznych wyłowionych u zachodnich brzegów Afryki.

„Jeśli umrą oceany, my też” – powiedział kiedyś Paul Watson i trudno odmówić mu racji. Z tego samego założenia wychodzą też osoby zaangażowane w inicjatywę Parley for the Oceans. Cel? Przekonanie osób z branży kreatywnej do wykorzystania w swoich projektach odpadów oceanicznych, a przez to – wzrost globalnej świadomości na temat problemu.

Jednym z zaangażowanych jest pracujący w Londynie Alexander Taylor. Swoją kooperację z Adidasem rozpoczął już w 2008 roku, przygotowując produkty na odbywające się cztery lata później igrzyska olimpijskie. Tym razem również podjął współpracę z niemiecką marką. Owoce? Prototyp obuwia, których górna część wytworzona jest w całości z plastikowych odpadów oceanicznych wyłowionych u zachodnich brzegów Afryki. Buty zostały przedstawione po raz pierwszy podczas spotkania zatytułowanego „Oceans. Climate. Life”, które odbyło się w siedzibie głównej ONZ. Wstępnie fazę produkcji zaplanowano na wiosnę 2016 roku.

Więcej na: www.parley.tv, www.adidas.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kolorowa Mary [zdjęcia]

Kolorowa Mary

Londyn | 24 czerwca 2015

Kolekcja Mary Katrantzou dla Adidas Originals zaskakuje kolorami.

Futurystyczny nomada

Futurystyczny nomada

londyn | 30 marca 2014

Kolekcja The capsule to owoc współpracy Toma Dixona z Adidasem. Już w sprzedaży!