Bo drewno kształtuje nie tylko wnętrze

Monachium |

15 lutego 2017 | Wydarzenia |

Ponad 250 tys. gości odwiedziło Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU, które odbyły się w dniach 16-21 stycznia w Monachium. W myśl hasła „Create and be with us!”, na największej tego typu imprezie na świecie, nie mogło zabraknąć marki Barlinek, której stoisko zaprojektowało hanczarstudio.

– Zgodnie z naszym hasłem przewodnim „Create and be with us!” pragnęliśmy pokazać, że drewno jako materiał kształtuje nie tylko wnętrze, ale również styl i sposób życia. W tym duchu powstała również koncepcja stoiska marki Barlinek, jednego z największych na świecie producentów desek podłogowych. Do prac projektowych nad koncepcją zabudowy targowej stanęło kilka zespołów w ramach zamkniętego konkursu. Ostatecznie prace projektowe nad stoiskiem zostały zlecone wrocławskiemu zespołowi hanczarstudio, który poza klarownym układem funkcjonalnym stoiska położył nacisk na naturalność i piękno materiału, które znajduje odzwierciedlenie produktach Barlinka – przekonuje Dorota Karbowska, dyrektor marketingu firmy Barlinek.

Dwupoziomowe stoisko wzrok przykuwało już z daleka m.in. dzięki ciekawej koronie, która nie tylko skrywała piętro, ale również wyróżniała się wśród pozostałych stoisk. Parter stoiska dedykowano prezentacji produktów do czego służyły standy reklamowe usytuowane wzdłuż głównej ściany oraz autentyczne, kilkudziesięcioletnie stoły stolarskie, które nieznacznie przeprojektowano by swobodnie można było przy nich prowadzić rozmowy. Na piętrze natomiast znajdowało się miejsce do rozmów biznesowych wymagających odosobnienia. Tego typu rozwiązanie sprawdziło się już w poprzedniej edycji targów, na które stoisko również projektował zespół hanczarstudio.

Zabudowa stoiska korespondowała z ofertą deski barlineckiej, czyli kolekcjami Senses, Tastes of Life czy Jean Marc Artisan. Senses to twórcze połączenie trzech silnych trendów współczesnego designu: dużego rozmiaru, stonowanej kolorystyki oraz naturalności prawdziwego drewna. Deski Senses mają ponadstandardową szerokość (207 mm), wyraźnie zaznaczone krawędzie, subtelne wybarwienia w kolorach ziemi oraz widoczną naturalną strukturę drewna. Designerska kolekcja Tastes of Life, powstała przy współpracy architektów wnętrz – finalistów pierwszej edycji konkursu „Kreacje z Natury” organizowanego przez Barlinek Insitute of Design i magazynu „Design Alive”. Jest to kolekcja barwionych desek dla ludzi z pasją, ceniących styl i piękno, pragnących intensywnie smakować życie. Unikatowe ręcznie postarzane podłogi dębowe marki Jean Marc Artisan to deski z duszą, dla najbardziej wymagających. Kolekcja ta nawiązuje do tradycji legendarnych francuskich rzemieślników.

Do tych rzemieślniczych, ręcznie wykonywanych desek nawiązano w projekcie stoiska oryginalnymi stolarskimi stołami oraz koroną osłaniającą piętro. – Każdy z widocznych elementów musiał być wcześniej nawiercony, przed montażem wygięty, następnie przymocowana do formatki z płyty, która uzbrojona w siedem elementów mogła zostać zawieszona na elewacji. Musieliśmy wykonać w sumie blisko pół tysiąca takich elementów. To dziesiątki godzin pracy, zupełnie jak w przypadku obróbki desek z rzemieślniczej serii Jean Marc – mówi Szymon Hanczar z hanczarstudio.

Za projekt odpowiadał zespół: Magdalena Kasprzyca, Przemysław Słowik, Szymon Hanczar. Więcej na: www.barlinek.com.pl i www.hanczar.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: