Na trzynastu metrach. Małe może być wielkie!

Trzynastka nie musi być pechowa. Może być wyjątkowa, sprawić że będziemy czuć się przytulnie. Po warunkiem, że odmierzymy ją w metrach kwadratowych. Projektant Szymon Hanczar udowodnił, że 13 mkw. pomieści wszystko, czego potrzebuje miejski indywidualista.

Praca, studia, spotkania ze znajomymi, koncerty, wystawy, wypady do kina czy restauracji. Życie w wielkim mieście absorbuje na tyle, że wielu młodych ludzi definiuje pojęcie mieszkania na nowo. – Dla mnie spełniało ono rolę przede wszystkim sypialni. Plus, powiedzmy magazynu na moje rzeczy – mówi Szymon Hanczar projektant, który przez kilka lat mieszkał w zaprojektowanym przez siebie lokum 13m2. – Nie chciałem dużego mieszkania, które będzie angażowało mnóstwo czasu, aby o nie zadbać. Z drugiej strony – pomimo małej przestrzeni – nie miałem również zamiaru rezygnować z komfortu i funkcjonalności. Było to więc wyzwanie naprawdę wyjątkowe.

Wyjątkowy jest też efekt, który udało się uzyskać. Dzięki odpowiedniej aranżacji na 13 mkw. zmieściły się niewielki aneks kuchenny, łazienka, sypialnia na antresoli, a nawet hamak dla miłośników bujania w obłokach. Oczywiście – jak na idealne lokum dla prawdziwego mieszczucha przystało, nie zabrakło również miejsca dla roweru. Całość utrzymana jest w jasnych barwach, które poszerzają przestrzeń optycznie. Przełamanie dla minimalistycznej stylistyki stanowi młodopolska skóra umieszczona na podłodze.

Wszystko to składa się na przestrzeń przyjazną, estetyczną i zaskakująco funkcjonalną.

Więcej na: www.hanczar.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Linoleum od nowa. Konkurs Forbo nie tylko dla architektów

Linoleum od nowa

Poznań | 15 kwietnia 2020

Konkurs Forbo Flooring Polska nie tylko dla archtektów

Psychologia barwy

Psychologia barwy

Warszawa | 3 stycznia 2020

Szymon Hanczar, Magdalena Boul i Marcin Zieliński o kolorach w biurze

Z tęsknoty za swoim miejscem. Nowy dom “DA”

Nowy dom "DA"

Bielsko-Biała | 23 grudnia 2018

Zapraszamy do naszej nowej redakcji.

Mikromieszkanie. Ale jakie! [zdjęcia]

Ale kawalerka!

Gdańsk | 21 stycznia 2018

Mikromieszkanie od Interurban. Ale jakie! [zdjęcia]