Mieszkać na 13 metrach. To możliwe. A małe może być wielkie!

13 metrów, w niektórych mieszkaniach tyle ma sypialnia czy pokój dziecięcy. Tymczasem Szymon Hanczar udowodnił, że na takiej powierzchni można pomieścić wszystko, czego potrzebuje miejski indywidualista. Zobaczcie – oto niezwykła aranżacja małego mieszkania we Wrocławiu. Projektant sam w nim mieszkał.

Praca, studia, spotkania ze znajomymi, koncerty, wystawy, wypady do kina czy restauracji. Życie w wielkim mieście absorbuje na tyle, że wielu młodych ludzi definiuje pojęcie mieszkania na nowo. Duże mieszkanie nie jest wtedy potrzebne a trzynastka nie musi być pechowa. Może być wyjątkowa, sprawić, że będziemy czuć się przytulnie. Po warunkiem, że odmierzymy ją w metrach kwadratowych. Projektant Szymon Hanczar udowodnił, że 13 m kw. pomieści wszystko, czego potrzebuje miejski indywidualista.

– Dla mnie spełniało ono rolę przede wszystkim sypialni. Plus, powiedzmy magazynu na moje rzeczy – mówi Szymon Hanczar projektant, który przez kilka lat mieszkał w zaprojektowanej przez siebie kawalerce we Wrocławiu. – Nie chciałem dużego mieszkania, które będzie angażowało mnóstwo czasu, aby o nie zadbać. Z drugiej strony – pomimo małej przestrzeni – nie miałem również zamiaru rezygnować z komfortu i funkcjonalności. Było to więc wyzwanie naprawdę wyjątkowe.

Wyjątkowy jest też efekt, który udało się uzyskać w mikromieszkaniu. Dzięki odpowiedniej aranżacji na 13 m kw. zmieściły się niewielki aneks kuchenny, łazienka, sypialnia na antresoli, a nawet hamak dla miłośników bujania w obłokach. Oczywiście – jak na idealne lokum dla prawdziwego mieszczucha przystało, nie zabrakło również miejsca dla roweru. Całość utrzymana jest w jasnych barwach, które poszerzają przestrzeń optycznie. Przełamanie dla minimalistycznej stylistyki stanowi młodopolska skóra umieszczona na podłodze.

Wszystko to składa się na przestrzeń przyjazną, estetyczną i zaskakująco funkcjonalną.

Więcej na: www.hanczar.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Florencja | 8 sierpnia 2022

Mieszkanie i biuro na 42 metrach. Tak mieszka i pracuje architektka