Biuro projektu Studia Aisslinger odpowiedzią na potrzebę nieszablonowego podejścia do pracy

Kolejne innowacje technologiczne sprawiają, że rola człowieka nieustannie się zmienia. Jednak nie we wszystkich dziedzinach maszyny mogą nas zastąpić. Kreatywne myślenie i poczucie humoru to coś, czego nie da się podrobić żadnym algorytmem.

Nieszablonowemu myśleniu sprzyja niestandardowe miejsce pracy. Z takiego założenia wyszli projektanci ze Studio Aisslinger kreując nową przestrzeń biurową dla Jägermeister w Wolfenbüttel. Aby zbudować, jak sami określają – biurowy plac zabaw, zrezygnowali z typowej konfiguracji krzeseł i biurek. Postawili za to na otwartą przestrzeń i swobodne poruszanie się. Zamiast szarych stanowisk biuro wypełniono różnymi kolorami, teksturami i zabawnymi elementami. Ogromna pomarańczowa ściana zachęca personel do gry w koszykówkę, a różnorodność miejsc do siedzenia zapewnia różne poziomy interakcji, zachęcając, aby dostosować je do preferowanego sposobu pracy. Elastyczność pomieszczenia odpowiada jego elastycznemu wykorzystaniu. Okazje do aktywności, relaksu i koncentracji, do wspólnego gotowania i niezobowiązującej wymiany doświadczeń, można łatwo połączyć ze spontanicznymi prezentacjami indywidualnych projektów lub wspólnym rozwijaniem pomysłów.

Więcej na: www.aisslinger.de

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kreatywna Szpitalna

Kreatywna Szpitalna

Warszawa | 25 lipca 2023

Dot Architekci zaprojektowali siedzibę znanej agencji w stolicy