Betonowa lekkość Izoldy

Mediolan | MAC


10 maja 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy |

Nowy niemiecki producent oświetlenia oraz mebli – Docstone – zadebiutował niedawno w Mediolanie, prezentując się na Salone Satellite w Mediolanie.

Nowy niemiecki producent oświetlenia oraz mebli – Docstone – zadebiutował niedawno w Mediolanie, prezentując się na Salone Satellite w Mediolanie.

Znakiem rozpoznawczym marki jest użycie betonu. Ten materiał, który często bywa nazywany „formą skończoną” projektanci pracujący dla firmy zestawiają w nowych konfiguracjach. W najnowszych projektach Docstone, prezentowanych na iSaloni beton staje się trwałą podstawą, na której wspierają się elementy funkcjonalne. Tak dzieje się z lampą stołową pod poetycką nazwą Izolda. Beton kojarzony z potężnymi i masywnymi konstrukcjami tutaj wciela się w postać drobną, wręcz zwiewną. Izolda daje światło halogenowe, zaopatrzono ją w czterostopniowy system zaciemnienia. Lampka waży zaledwie kilogram.

Tych kulturowych odniesień w Docstone jest więcej: skoro jest Izolda nie mogło zabraknąć i Tristana. A taką nazwę nosi inny z nowych projektów marki – stolik kawowy, który doskonale uzupełnia się z lampą Izolda. Inne produkty firmy to również efekt zastosowania betonu, lampy Mister Boom czy Little Miss Dynamite.

Docstone działa od 2012 roku, stworzyli ją Michael Neubauer i Jan Fleckenstein w Aschaffenburgu. Jak zapewniają, elementy ich kolekcji będą mieć przystępne ceny.

Więcej: www.docstone.de

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: