Magis Costume. Modularność w duchu eko

Odpowiedzialne wykorzystanie zasobów jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Wiedzą o tym doskonale projektanci Magis. Włoska marka zaprezentowała właśnie mebel, który doskonale wpisuje się w najnowsze trendy.

Magis Costume – sofa jakiej jeszcze nie było

Magis Costume to odejście od tradycyjnej konstrukcji sofy, która zazwyczaj składa się z metalowej lub drewnianej ramy, w której znajduje się zestaw pasków, sprężyn, pianki i tapicerki. Modułowy system sofy został oparty na innowacyjnej metodzie konstrukcyjnej. Każdy element sofy Magis jest maksymalnie elastyczny. Brak trwałego połączenia sprawia, że sofę można nie tylko łatwo zdemontować i przekształcić, ale również wyczyścić a pojedyncze elementy wymienić. W duchu gospodarki o obiegu zamkniętym, sofę nie tylko wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu, ale również nadających się do ponownego przetworzenia.

Proponowana gama tkanin Kvadrat nadaje się do prania, dzięki czemu Costume szczególnie nadaje się do użytku domowego i hotelarskiego.

Więcej na: www.magisdesign.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Funkcjonalne miejsce pracy. Eko i stylowo

Bureaurama

Wenecja | 7 sierpnia 2020

Kolekcja Bureaurama powstała z myślą o dynamicznym miejscu pracy

Wyrafinowany minimalizm [zdjęcia, wideo]

Wyrafinowane

Torre di Mosto | 8 sierpnia 2015

Ronan i Erwan Bouroullec i ich kolekcja Officina dla Magis.

Studio Barber i Osgerby gościem Areny Design [zdjęcia]

Gwiazdy Areny

poznań | 14 listopada 2014

Barber i Osgerby gośćmi specjalnymi Arena Design 2015.