Nowa siedziba Red Bull w warszawskim Forcie Mokotów

Nowe biuro Red Bull w Forcie Mokotów

Warszawska siedziba firmy Red Bull, mieszcząca się w poprzemysłowej hali Fortu Mokotów, przeszła prawdziwą transformację. Odpowiedzialne za projekt studio MXCF Architekci na trzech kondygnacjach zaaranżowało blisko 1700 metrów kwadratowych przestrzeni do pracy biurowej, działań kreatywnych, odpoczynku i aktywności socjalnych.

Wykorzystując atuty zastanej przestrzeni postawiono na jak największą otwartość poszczególnych stref. Wyeksponowano również prefabrykowaną konstrukcję żelbetową budynku oraz doświetlono jego środkowy trakt. Dzięki temu  pracownicy zyskali szeroki widok na zieleń umocnień Fortu, a zarazem zachowano powściągliwy charakter przemysłowych wnętrz.

– Naszym celem przy projektowaniu nowej siedziby Red Bull było stworzenie komfortowego, zrównoważonego środowiska pracy, zapewniającego pracownikom dobre samopoczucie i chęć do aktywności – mówi Marta Chrzanowska, która wraz z Marcinem Ferencem zarządzała zespołem projektantów.

Strefa wejściowa budynku to przestrzeń kreatywno-warsztatowa, której sercem jest przestrzeń eventów i integracji zespołów – centralny amfiteatr ze sklejki wokół telebimu z giętkich ekranów. Oprócz tego biuro oferuje liczne miejsca do swobodnych spotkań, zespół szatni dla rowerzystów, jadalnię, pokoje gier i nagrań, miejsca relaksu cichego i głośnego.

Wysoką, naturalnie doświetloną przestrzeń typu open space podzielono na półotwarte strefy. Dzięki temu zachowano klarowny podział stanowisk, równocześnie zapewniając swobodny kontakt pomiędzy zespołami. Różnorodność stanowisk umożliwia tzw. cross working – elastyczne i kreatywne korzystanie z miejsca pracy w zależności od potrzeb w danym momencie.

– Po pandemicznej izolacji zespół znów może spotkać się i współpracować w nowym biurze – autentycznym, inspirującym i pełnym dobrej energii – zauważa Marcin Ferenc.

Z myślą o komforcie pracowników, w projekcie zastosowano rozwiązania poprawiające akustykę istniejących stropów żebrowanych – podwieszone wyspy akustyczne oraz panele ścienne, dywany i oprawy akustyczne w strefach spotkań. Oświetlenie wnętrz biurowych, za które odpowiadają marki ES System, Lival, LG Electronics oraz Jung, naśladuje zmienne parametry naturalnego światła i dostosowuje je do rytmu dobowego.

W wystroju za bazę posłużyły naturalne materiały – posadzki z białego terazzo, ściany z listew dębowych oraz drewna palonego metodą shou sugi ban, a także zabudowy meblowe z brzozowej sklejki i czarnego nanolaminatu Dato Meble i Art Montage. Dla kontrastu, nad wejściem i recepcją zawieszono intensywnie czerwoną instalację przestrzenną – Falę energii. W zakresie umeblowania sięgnięto zarówno po polskie marki takie jak Noti i Nobonobo, jak i również po klasyki od 366 Concept, Vitry, Muuto czy PIU Design.

Więcej na: www.mxcf.pl

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!