W blasku Księżyca

Pracownia Artewizjon prowadzona przez architektkę Anię Błaszczyk zmieniła dwupoziomowe mieszkanie w nowej inwestycji w prestiżowej dzielnicy Warszawy w dom dla czteroosobowej rodziny. Przytulny, urzekający atmosferą niekończących się wakacji, ale zarazem dyskretnie praktyczny.

– Najważniejszą kwestią, wokół której toczyły się dyskusje, był sposób otwarcia lub zamknięcia przestrzeni antresoli w stosunku do dolnej kondygnacji mieszkania – mówi projektantka – Doradziłam inwestorom wyodrębnienie pokoi na górnym poziomie tak, aby nie tracić odczucia przestrzeni na dole, ale wręcz je podkreślić.

Aby osiągnąć ten rezultat, należało przede wszystkim od podstaw zaplanować kwestie funkcjonalne. Jednocześnie ambicją autorki projektu stało się zagospodarowanie metrażu tak, by nie stracić zniewalającego odczucia przestronności. Jej wizja została doceniona przez jury European Property Awards.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Szczególną rolę w projekcie odegrał Księżyc, który nadał realizacji i charakter, i tytuł.

– Ponieważ przez okna dwukondygnacyjnej strefy dziennej za dnia wpada blask Słońca, a nocą Księżyca, inwestorów urzekła propozycja, by bogactwem faktur i efektów świetlnych nawiązać do Srebrnego Globu – wspomina właścicielka Artewizjon. 

Zainspirowane powierzchnią Księżyca faktury pojawiają się m.in. w formie spieku kwarcowego ze wzorem skały solnej w obudowie biokominka oraz naturalnego trawertynu, z którego wykonane są stoliki kawowe.

Największą ozdobą dwukondygnacyjnego salonu jest wypełniona światłem przestrzeń. Aby ją podkreślić, architektka zdecydował się umieścić tu dużą lampę polskiej marki Ilum lighting z wiszącymi na długich przewodach oprawkami w kształcie owoców figi. 

Artewizjon_designalive

Coś z blasku Księżyca mają w sobie lustra – m.in. w holu oraz przy toaletce w sypialni. Srebrny Glob stał się ponadto bohaterem artworku, który projektantka wykonała osobiście w technice lanej żywicy. Jako amulet tego apartamentu i bliski sercu prezent właściciele wyeksponowali go w jadalni.

Kolorystyka wnętrza od początku była stonowana, oparta na off-white i odcieniach bardzo temu bliskich. Jasną kolorystykę, dominującą w kuchni, przełamują zgrabnie ciemne detale – wygodne chokery, gładkie tafle sprzętów AGD czy armatura marki hansgrohe.

Spiek kwarcowy ze wzorem skały solnej przypomina wyglądem powierzchnię Księżyca. Delikatna faktura spotyka się tu z całym bogactwem innych struktur, m.in. grubych splotów tkanin obiciowych czy dywanu, żłobieniami frontów meblowych, nieszkliwioną gliną wazonu itp. 

Artewizjon_designalive

Para właścicieli związana jest zawodowo z showbiznesem. Oboje dużo pracują też w domu. Reprezentacyjny gabinet pozwala im m.in. nagrywać krótkie filmy wideo do publikacji w social mediach.

Sypialnia master to przestrzeń relaksu i regeneracji – zwłaszcza dla pani domu. Zgodnie z jej życzeniem wnętrze miało być przytulne, ale w pewien sposób widowiskowe. 

Artewizjon_designalive

Artewizjon 

Autorska pracownia wnętrz prowadzona przez Annę Błaszczyk od 2011 roku. Marka powstała z jej pasji tworzenia form i kreowania przestrzeni, zabawy kolorem i światłem. Połączenie artystycznej wizji z życiowymi potrzebami i unikalnym stylem, jest podstawowym założeniem każdego projektu. Za każdym razem powstaje niepowtarzalna i wyjątkowa przestrzeń, która nie wpisuje się w żaden konkretny kierunek. 
 
 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Prezydencki luksus

Prezydencki luksus

Warszawa | 24 kwietnia 2023

Zwiedzamy apartament prezydencki w hotelu Marriott projektu pracowni Vaav

Piątka z architektem

Piątka z architektem

Warszawa | 12 kwietnia 2023

Architekci wnętrz prywatnie i zawodowo w cyklu wideorozmów. Można już oglądać!