Elegancja na wysokości!

Duet Bran&Pine podjął się zaprojektowania wyjątkowego mieszkania inwestycyjnego dla młodej pary, znajdującego się na XXII piętrze wieżowca przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie.

To przestronne mieszkanie w samym sercu stolicy, o powierzchni ponad 125 metrów kwadratowych oferuje panoramiczny widok na miasto, który zapewnia mieszkańcom bogaty i niepowtarzalny wachlarz wizualnych przeżyć. Cały dzień można podziwiać zmieniające się kolory i rytm miasta. 

Realizacji przyświecała idea, aby wnętrze nie konkurowało z zewnętrznym widokiem, a raczej je uzupełniało, pozwalając na znalezienie w domowym zaciszu relaksu i wyciszenia.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

 

Sercem inwestycji jest nowoczesna kuchnia z ogromną wyspą kuchenną, wykonana z dbałością o każdy detal i materiał.

Ciemne drewno, ryflowane szkło, kamień naturalny nadają wnętrzu elegancji i podkreślają prostą geometryczną zabudowę stolarską.

Kamienny blat został przedłużony na specjalnie zaprojektowanej stalowej podkonstrukcji, aby stworzyć miejsce do jedzenia i spędzania czasu z bliskimi. 

Bran&Pine_designalive

Szary kamień, który został nie tylko wykorzystany w kuchni ale i w łazienkach, to prawdziwy klejnot. Jego urozmaicony wzór przyciąga wzrok i sprawia, że za każdym razem, gdy na niego patrzysz, dostrzegasz coś nowego. To tak jakby natura stworzyła swój własny, niepowtarzalny obraz.

Ciągłe odkrywanie nowych szczegółów w kamieniu to prawdziwa przyjemność dla zmysłów. Połączenie tego pięknego kamienia z ciemnym drewnem i stalowymi wykończeniami daje w efekcie minimalistyczne, ale jednocześnie bardzo eleganckie wnętrze.

Energetycznym kontrastem dla tej palety są kobaltowe elementy wyposażenia oraz obrazy młodego malarza Grzegorza Worpusa, które w salonie kolorystycznie współgrają z widokiem za oknem.

Płótna sprawiają wrażenie, jakby kolory nieba płynnie przeszły na płótno, dodając w ten sposób kolorystycznych akcentów do wnętrza. 

Bran&Pine_designalive

Miękkie obłości mebli takich jak drewniany stół czy kanapy i fotele dodają przytulności i sprzyjają zanurzeniu się we własnych myślach podczas studiowania stołecznej panoramy. 

Bran&Pine

Autorska pracownia architektoniczna założona przez dwie przyjaciółki, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej – Joannę Otrębską i Weronikę Pariaszewską. Od początku współpracy partnerki stanowią zgrany kolektyw swobodnie poruszający się w sferze architektury, architektury wnętrz oraz szeroko rozumianego designu. Ich kreatywność cenią najbardziej wymagający klienci oczekujący oferty oryginalnej w założeniach, łączącej wysublimowaną filozofię projektowania z wysmakowaną estetyką. Spójność i logika funkcjonalna, a także odporność na próbę czasu to cechy charakteryzujące ich projekty. W swoich realizacjach uwielbiają łączyć nowoczesne wzornictwo z elementami vintage, starając się tym samym zawsze odnosić do kontekstu architektonicznego danego miejsca.

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage z humorem

Vintage z humorem

Warszawa | 8 maja 2024

Odwiedzamy kamienicę na warszawskim Nowym Świecie projektu Ryzy Studio