Prezydencki luksus

„Experience architecture” – tak pracownia Vaav określa swoją projektową tożsamość. Ich eleganckie wnętrza wypełnione zdefiniowanymi kształtami mebli i akcesoriów, śmiałymi zestawieniami materiałów i wysublimowaną paletą barw, sprawiają, że rozumienie polskiego luksusu wchodzi na kolejny poziom. Nie inaczej jest w przypadku ich najnowszej realizacji, jaką jest aranżacja apartamentu prezydenckiego w warszawskim hotelu Marriott.

W dwupoziomowym wnętrzu, o powierzchni 260 metrów kwadratowych, zatrzymywali się do tej pory goście najwyższej rangi i sławy tacy, jak: Barack Obama, Michael Jackson, Luciano Pavarotti, a ostatnio także Joe Biden. Przyszli rezydenci apartamentu na pewno docenią odświeżony, gustowny kompromis pomiędzy luksusowymi, klasycznymi przestrzeniami, a nowoczesnymi, minimalistycznymi aranżacjami pomieszczeń na 40 i 41 piętrze hotelu.

Projekt pracowni Vaav stawia na proste formy, symetrię, wysokiej jakości tkaniny i materiały. Jasna, przytulna kolorystyka wnętrza dopełniona jest szlachetnymi detalami i materiałami w soczystych kolorach ziemi.

W procesie projektowania zwrócono szczególną uwagę na dobór eksponatów sztuki i detali np. w postaci ręcznie tłoczonych uchwytów meblowych, okuć drzwiowych, armatury – idealnie dopracowane, stylowe i perfekcyjne, jak całe wnętrze.

Reprezentacyjnego charakteru i monumentalności dodaje wnętrzu salon, którego sufit sięga blisko 6 metrów, a przeszklona powierzchnia ścian zewnętrznych zapewnia wyjątkowy widok i nieograniczony dopływ światła dziennego.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

– Ciekawym elementem procesu projektowego było dla nas dostosowanie aranżacji do nietypowych potrzeb, które towarzyszą przyjazdom ważnych gości. Zwykle przy takich wizytach rezerwowane jest całe piętro budynku. Między innymi ze względów bezpieczeństwa apartament jest połączony z innymi pomieszczeniami, które są przeznaczone dla obsługi np. osobistej ochrony. Dlatego są tu zastosowane takie rozwiązania, jak ukryte drzwi lub dodatkowe wejścia, aby usprawnić serwis dla pomieszczeń – wylicza współzałożyciel pracowni Vaav, architekt Grzegorz Markuszewski.

Przestrzeń została podzielona na strefy: na pierwszej kondygnacji znajduje się salon z wygodnymi sofami otwarty na strefę relaksu z kinem domowym i fortepianem, sala konferencyjna, kuchnia oraz toaleta.

Druga kondygnacja apartamentu, to przestrzeń o nieco bardziej prywatnym charakterze. Znajdują się tu dwie duże sypialnie, każda z nich posiada prywatną garderobę oraz dużą łazienkę z wanną i prysznicem.

– Zaprojektowanie wnętrz tej klasy nie było jedynym wyzwaniem. Równie czasochłonne i wymagające ogromnego doświadczenia było koordynowanie wszystkich wykonawców zaangażowanych w proces realizacji. Podczas budowy, w jednym momencie potrafiło pracować tu łącznie 30 osób z różnych ekip wykonawców, takich jak stolarze, kamieniarze, elektrycy – dodaje Hubert Grebiennik-Malinowski.

Idealnym uzupełnieniem tego zapierającego dech efektu końcowego, może być wyłącznie równie wysmakowany room service.Pracownia VAV, realizacja apartamentu prezydenckiego, hotel Marriott

Pracownia Vaav

Vaav to warszawska pracownia założona przez trzech architektów: Natalię Brzeską, Huberta Grebiennika-Malinowskiego oraz Grzegorza Markuszewskiego (absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej). Biuro specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni komercyjnych. Na swoim koncie ma projekty restauracji, biur i hoteli. Pracownia wypracowała sobie konsekwentne oraz unikatowe podejście do projektowania tego typu obiektów, co jest regularnie doceniane przez najbardziej prestiżowe marki w Polsce jak i za granicą.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: