Arena Design. Niech żyje światło


Arena Design to jedyne w Polsce miejsce spotkań projektantów, architektów oraz przedstawicieli biznesu. W tym roku po raz drugi wydarzeniu towarzyszy wystawa „Viva light”, która prezentuje design oświetleniowy. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Daniel Becker, który wystąpi z wykładem oraz zaprezentuje oświetlenie Sparks i Elaine, zaprojektowane dla holenderskiej firmy Quasar.

– Chcemy stworzyć aktywne forum interakcji i współpracy pomiędzy osobami o otwartych umysłach, ludźmi myślącymi niekonwencjonalnie z różnych dziedzin: projektantami i architektami światła, inżynierami, technologami, producentami, agentami, dystrybutorami, dostawcami innowacyjnych materiałów oraz techniki świetlnej – mówi Małgorzata Ratajczak, kurator wystawy „Viva light”, współtwórczyni marki Emandes. – Wierzę, że wymiana wiedzy i doświadczeń przyczyni się do powstania dobrych produktów oświetleniowych, które odniosą rynkowy sukces – dodaje.

Wystawa „Viva light” odbędzie się w Poznaniu po raz drugi. Do udziału w tym roku zostały zaproszone następujące marki oświetleniowe: Aquaform, Barrisol, Chors, Concreate, Emandes, Less-n-More, Linea Light, Lumini, Next, Nyta, Quasar, Slamp. I tak na wystawie będzie można zobaczyć m.in. najnowsze lampy Artura Śleziaka i Piotra Kalinowskiego (Modelista), produkty z betonu architektonicznego Studia Projektowego GRID, lampy z zastosowaniem technologii OLED projektu Piotra Jagiełłowicza, kompozycje z rur kanalizacyjnych czy ręcznie wykonane obiekty ze szkła optycznego studia Emandes.

Ósma edycja Areny Design odbędzie się w dniach 8-11 marca w Poznaniu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie francuska projektantka Inga Sempé, która poprowadzi wykład „Making some objects”. – Chcę pokazać niektóre, zaprojektowane przeze mnie, przedmioty użytkowe i meble. W ten sposób łatwiej wytłumaczyć procesy, które kryją się za ich tworzeniem – wyjaśnia Inga Sempé. Podczas Areny będzie można także obejrzeć wystawę prac projektantki.

Więcej na: www.vivalight.pl

ARENA DESIGN 2015

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Arena Design

Poznań | 20 grudnia 2019

Kolejna edycja targów w lutym. My już wiemy, co się wydarzy!

Arena Design 2019. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

TransFormacje

Poznań | 8 marca 2019

11. edycja Areny Design w dniach 12-15 marca.

Dekory inspirowane filozofią mindfulness

Nowy kontekst

Poznań | 5 marca 2019

Dekory inspirowane filozofią mindfulness.

Jubileuszowa edycja Areny Design z marką Ligne Roset

Jubileusz

Poznań | 3 stycznia 2018

10. edycja Areny Design z marką Ligne Roset (6-9 marca).