ZNAMY LAUREATÓW DESIGN ALIVE AWARDS 2014! [ZDJĘCIA]

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: IWONA GACH, EWA TRZCIONKA

POZNAŃ 7.11.2014

DESIGN ALIVE AWARDS 2014 WYDARZENIA

6 listopada w poznańskiej Concordii Design Kapituła Design Alive Awards 2014 wybrała laureatów trzeciej edycji konkursu. Obrady jury były niezwykle burzliwe i trwały wiele godzin. Kogo ostatecznie wybrano?

To na razie tajemnica. Nazwiska zwycięzców w kategoriach Animator, Kreator i Strateg 2014 poznamy już 4 grudnia na uroczystej gali w Warszawie. Tego dnia "Design Alive" wręczy też nagrody w Plebiscycie Czytelników.

Obrady odbyły się w składzie: przewodnicząca Kapituły Ewa Trzcionka (redaktor naczelna "Design Alive"), Krystyna Łuczak-Surówka (krytyk designu), Ewa Voelkel-Krokowicz (prezes zarządu Concordia Design), Przemo Łukasik (architekt Medusa Group), Iwona Gach (dyrektor marketingu "Design Alive"), Oskar Zięta (projektant i naukowiec) oraz Małgorzata Żmijska (dyrektor programowa Łódź Design Festival).

- Kapituła w nowym składzie sprawdziła się i dla nas jako organizatorów jest sukcesem tej edycji. Takiego zaangażowania ze strony jurorów życzyłabym każdemu konkursowi, który ma na celu wyważony i dojrzały werdykt. Zwłaszcza, gdy wybiera się spośród grupy nominowanych, w której każdy mógłby być laureatem - podkreśla przewodząca obradom Ewa Trzcionka.

Design Alive Awards to nagrody przyznawane od 2012 roku za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby człowieka. Twórcy zostają uhonorowani w trzech kategoriach - Animatora, Kreatora oraz Stratega. Trofea zaprojektowane przez Oskara Ziętę wręczymy już 4 grudnia w Warszawie na gali rozdania Design Alive Awards.

Sponsorzy:
Barlinek, Paged, Schattdecor, Siemens, tołpa

Partnerzy:
Concordia Design, Zieta Prozessdesign, Ultrabrand

Współpraca redakcyjna:
RMF Classic

Przemo Łukasik, Krystyna Łuczak-Surówka i Oskar Zięta.

Kapituła Design Alive Awards w czasie obrad w poznańskiej Concordii Design.

Pełne skupienie.

Dyskusje.

Przewodnicząca Kapituły - Ewa Trzcionka oraz Krystyna Łuczak-Surówka, Oskar Zięta, Małgorzata Żmijska i Ewa Voelkel-Krokowicz.

Mała wymiana twarzy.